Spotkanie w sprawie MZO

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa i Parzniewa niejednokrotnie skarżyli się na uciążliwości zapachowe z Miejskiego Zakładu Oczyszczania. Liczyli, że się to zmieni, jednak efektów nie widać. Czy przełomem w sprawie będzie spotkanie z prezydentem Janem Starzyńskim, które zaplanowano na 7 września?

Starania mieszkańców Pruszkowa i Parzniewa to swego rodzaju bicie głową w mur. A co warto podkreślić – problem to nie nowość. Praktycznie co rok mieszkańcy Pruszkowa i Parzniewa zwracają uwagę na „śmierdzący” kłopot i rozkładają bezradnie ręce. Fetor był i nadal jest. W okresie letnim otwarcie okien jest praktycznie niemożliwe, nie mówiąc już o spacerze pobliskimi ulicami. 

Nie pomagają kolejne zgłoszenia do straży miejskiej czy pisma do urzędu miasta. Na skutek skarg dyrekcja zakładu była zobowiązana do podejmowania starań w celu ograniczenia uciążliwości. Zdaniem mieszkańców, poprawy nie czuć.

Nad problemem uciążliwości zapachowych wydobywających się z MZO pochyli się prezydent Jan Starzyński. – Zapraszam wszystkich zainteresowanych mieszkańców Pruszkowa i Parzniewa na spotkanie w sprawie uciążliwości związanych z funkcjonowaniem Miejskiego Zakładu Oczyszczania Sp. z o.o. zlokalizowanego przy ul. Bryły 6 w Pruszkowie. Spotkanie odbędzie się w dniu 07 września 2017 r. (czwartek) o godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej nr 10 w Pruszkowie przy ul. Pływackiej 16 – poinformował za pośrednictwem miejskiej strony prezydent Jan Starzyński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.