Sportowa rywalizacja niepełnosprawnych

Piastów

30 września stadion miejski w Piastowie będzie gościł uczestników XVIII Olimpiady Niepełnosprawnych. Uczestnicy szykują się do sportowej rywalizacji, ale i dobrej zabawy.

Olimpiada na stałe wpisała się w kalendarz Piastowa. Co roku w mieście pojawiają się podopieczni z ośrodków z sąsiednich gmin. – W tym roku olimpiadę organizujemy już po raz osiemnasty. Wystartuje w niej 75 osób w różnym wieku. Zaczynamy od mszy polowej o 9.00, a po niej ruszy rywalizacja na stadionie miejskim – przedstawia Jerzy Derlatka, kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piastowie.

Zawodnicy będą rywalizować w konkurencjach szybkościowych, nie zabraknie zmagań w bocce i rzucie piłeczką. – Każdy ośrodek obsadza wszystkie konkurencje. Tworzony jest ranking punktowy, ale nie on jest tu najważniejszy. Liczy się wspólna zabawa. Wszyscy uczestnicy olimpiady dostaną upominki i złote medale – mówi Jerzy Derlatka.

Z pewnością uczestnicy będą mogli liczyć na gorący doping. Niepełnosprawni zrobią wszystko, aby stworzyć wyjątkowe widowisko. – Bardzo fajnie oglądać z boku rywalizację osób niepełnosprawnych. Są w pełni zaangażowani i pokonują słabości, a przy tym są radośni. Podczas olimpiady nie brakuje śmiechu i łez. Liczymy, że tegoroczna olimpiada będzie niezwykle udana – wyraża nadzieję kierownik MOSiR.

Organizatorzy przewidzieli również dodatkowe atrakcje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.