Zwycięstwo uciekło Pogoni

Piłka Nożna

Trzy punkty były o krok, jednak w 1. kolejce III ligi Pogoń Grodzisk Mazowiecki zremisowała na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Obie drużyny spotkały się w trakcie letnich przygotowań i wtedy lepsza okazała się ekipa z Grodziska. Jednak liga to już inny kaliber. Walka o punkty ma zupełnie inny ciężar, a na własnym terenie za faworyta uchodził Świt.

Pogoń zaskoczyła swojego rywala i od początku spotkania prowadziła grę. Gospodarze powoli budzili się, jednak poczynali sobie nieporadnie. Pogoń przeważała, ale w żaden sposób nie przekładało się to na wynik spotkania. Dodatkowo w 17. minucie Świt objął prowadzenie za sprawą Piotra Basiuka. Goście odpowiedzieli szybko. Ruszyli do ataku i w 26. minucie wyrównali. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Gliński.

Druga część gry rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Pogoń konstruowała akcje, a Świt czekał na swoją okazję. W 72. minucie ziściły się marzenia piłkarzy z Grodziska, którzy za sprawą Damiana Jaronia wyszli na prowadzenie. Wystarczyło uważnie grać w obronie, aby dowieźć trzy punkty do końca. Nie udało się. Atmosfera na boisku była gorąca. W końcówce spotkania żółtą kartę za faul otrzymał Sebastian Olczak, by chwilę potem boisko musiał opuścić Michał Steć ze Świtu za czerwoną kartkę. Stan personalny szybko się wyrównał. W wyniku przepychanek Michał Strzałkowski został usunięty z boiska. Świt walczył do końca. W 96. minucie rzut rożny dla Świtu, dośrodkowanie, a w polu karnym Pogoni najwyżej skacze bramkarz gospodarzy Dawid Kędra, który doprowadza do remisu.

Zespół z Grodziska zdobywa punkt w inaugurującym spotkaniu nowego sezonu III ligi. W 2. kolejce na własnym obiekcie Pogoń podejmie Energię Kozienice.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:2 (1:1)
Basiuk 17′, Kędra 90′ – Gliński 26′, Jaroń 72′

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.