Zwycięstwo na początek

Znicz Basket Pruszków udanie rozpoczął rywalizację w fazie play-off. Na własnym parkiecie pokonał GKS Tychy 79:71.

Po rundzie zasadniczej Znicz plasował się na czwartej pozycji w tabeli, z kolei GKS lokatę niżej. Zatem rywalizacja tych drużyn w play-off rysowała się jako niezwykle zacięta i wyrównana. Pierwsze spotkanie potwierdziło te przypuszczenia.

GKS idealnie wszedł w spotkanie. Po upływie niecałych trzech minut goście prowadzili 11:4. Duża w tym zasługa Basińskiego, który zanotował dwie „trójki”. Jednak Znicz szybko doskoczył do rywala. Fenomenalnie spisywał się Filip Put i po jego celnym rzucie za trzy punkty było 12:14. Jednak GKS ponownie odskoczył gospodarzom. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gości 29:23.

Początek drugiej odsłony wyrównany, ale po upływie pięciu minut do głosu doszło ekipa z Pruszkowa. Znicz Basket zdobył sześć punktów z rzędu i doprowadził do remisu – po 36. Na parkiecie trwała zacięta walka. Żadnej drużynie nie udało się zbudować przewagi i odskoczyć. Na półmetku rywalizacji było 47:47.

W trzeciej kwarcie obie ekipy miały problemy ze skutecznością. Nieco lepiej w tym elemencie radzili sobie goście. Do decydującej odsłony przystępowali z pięciopunktową przewagą. Jednak nie spodziewali się, że Znicz Basket będzie jako tornado, które zmiata wszystko, co spotyka na swojej drodze. Gospodynie wygrali ostatnią odsłonę różnicą trzynastu punktów i udanie rozpoczęli rywalizację w play-off.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Filip Put – 18.

Znicz Basket Pruszków –  GKS Tychy 79:71 (23:29, 24:18, 8:13, 24:11)