Zwycięstwo na inaugurację

Bez większych przeszkód Liderkom udało się zwyciężyć w premierowym spotkaniu II Ligi Kobiet. Wyższość zespołu z Pruszkowa musiały uznać zawodniczki Huraganu Wołomin. Pierwszemu zwycięstwu w sezonie 2014/2015 bacznie przyglądał się Prezydent Miasta Pruszkowa – Jan Starzyński.

W pierwszych akcjach obu zespołów można było dostrzec odrobinę nerwowości. Z czasem jednak boiskowe doświadczenie wzięło górę, a Liderki zaczęły skutecznie kończyć swoje akcje. Pierwsza odsłona zakończyła się niezbyt wysokim wynikiem 12:6 dla gospodarzy. Druga kwarta nie wniosła wiele nowego do sobotniego pojedynku. Liderki kontrolowały przebieg wydarzeń, natomiast zespół gości pilnował, aby przewaga punktowa zbytnio się nie powiększyła. Po dwudziestu minutach gry na tablicy widniał wynik 26:19, a kibice optymistycznie zapatrywali się na dalszy przebieg meczu.

Trzecią kwartę mocniej zaczęły zawodniczki z Wołomina chcąc  doprowadzić do wyrównania, lecz rozpędzająca się „machina” Lidera szybko rozwiała wszelkie nadzieje przyjezdnych na odmianę losów tego spotkania. Tylko przez 10 minut trzeciej kwarty zawodniczki z Pruszkowa zdobyły 27 pkt (dla porównania,do przerwy miały na swoim koncie 26 „oczek”), podczas gdy Huragan w tym czasie zdobył ich zaledwie 8. W czwartej części zawodniczkom z Wołomina udało się co prawda odrobić część strat, jednak wygrana Liderek nie była ani na moment zagrożona. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 72:55.

LIDER 72 : 55 Huragan Wołomin
(12:6, 14:13, 27:8, 19:28)

punkty dla Lidera zdobywały: Katarzyna Agnieszczak 16, Daria Doga 10, Klaudia Babecka 9, Jolanta Nowocin 9, Kamila Petryka 9, Anna Karasek 7, Katarzyna Miłobędzka 6, Maja Stachura 5, Katarzyna Dąbrowska 1