Zwycięstwo i wielka radość młodych koszykarzy

W szampańskich humorach wróciła do Pruszkowa koszykarska reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych. A to za sprawą kapitalnej postawy w rozgrywkach Ogólnopolskiej Licealiady w Gorlicach. ZSOiS okazał się najlepszy!

Trzy dni (29-31 maja) zaciętej rywalizacji. Każdy musiał dobrze dysponować siłami, aby energii wystarczyło na cały turniej. Reprezentacja pruszkowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych zaczęła zmagania w fazie grupowej od rywalizacji z ekipą z Włocławka. Już pierwsza kwarta pokazała, kto będzie rozdawał karty w tym spotkaniu. Pruszków wygrał 24:17, a w kolejnych odsłonach powiększał przewagę i triumfował różnicą aż 40 punktów (86:46)! Potem na rozgrzane głowy zawodników ZSOiS kubeł zimnej wody wylała ekipa z Krakowa. Pruszkowska drużyna musiała uznać wyższość rywali – 65:70. W ostatnim spotkaniu trzeba było dać z siebie wszystko, aby awansować do fazy pucharowej. Pruszków zrealizował plan i pokonał Ostrów Wielkopolski 72:49.

W ćwierćfinale wszystko ułożyło się po myśli reprezentantów ZSOiS. W dwóch pierwszych kwartach rywale zdobyli zaledwie… 16 punktów, a pruszkowianie aż 54! Druga część spotkania wyrównana, a w ostatniej odsłonie Wałbrzych gonił, ale pogoń nie zakończyła się sukcesem. Pruszków wygrał 82:60 i w półfinale spotkał się z ekipą z Łodzi. Spotkanie miało zupełnie inny przebieg niż ćwierćfinał. Drużyny szły „łeb w łeb”, ale tylko w pierwszej kwarcie – 28:26. Potem na parkiecie dominował Pruszków, który w dwóch kolejnych odsłonach zdobył 46 punktów przy 14 rywali. Ostatecznie ZSOiS wygrał 101:61.

Na tę chwilę wszyscy czekali. Finał z Dąbrową Górniczą. Z każdą upływającą minutą Pruszków był coraz bliżej mistrzostwa. Na półmetku prowadził 43:24. Rywale starali się, ale bez efektu i Pruszków triumfował 76:59. – Ten wynik wspaniale się wpisuje w misję szkoły sportowej, którą chcemy tworzyć wraz z kadrą pedagogiczną. Szkoła sportowa plus współpraca z klubami z powiatu pruszkowskiego równa się mistrzostwo – podkreśla Łukasz Borkowski, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie.