Zwycięski wyjazd Liderek

W końcu – tak najkrócej można skwitować to, co stało się w Bydgoszczy. Lider Pruszków odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie I ligi koszykówki kobiet. Zespół Jacka Rybczyńskiego pokonał KS Basket 25 Bydgoszcz 63:61.

Do tej pory spotkania wyjazdowe były zmorą Liderek. Ekipa z Pruszkowa przegrała trzy mecze na obcym terenie, a na własnym terenie grała w kratkę. W końcu Liderki pojechały do Bydgoszczy i przełamały fatalną niemoc w meczach wyjazdowych.

KS Basket po raz drugi w sezonie musiał uznać wyższość podopiecznych Jacka Rybczyńskiego. Obie ekipy spotkały się na inaugurację sezonu. Lider wygrał 56:51.

Po raz kolejny drużyny walczyły o zwycięstwo do samego końca. Mecz w Bydgoszczy lepiej rozpoczęły Liderki, które w pierwszej kwarcie wypracowały sobie przewagę – 26:11. Podrażnione gospodynie ruszyły do odrabiania strat. KS Basket 25 narzucił swój styl gry. Skuteczna Karina Szybała zdobywała kolejne punkty i po trzeciej kwarcie na prowadzeniu był już zespół z Bydgoszczy – 55:51. Ostatnia osłona na korzyść Liderek. Przyjezdne odrobiły straty i wyszły na prowadzenie, które dowiozły do końca.

Dobre spotkanie w barwach Lidera rozegrała Anna Dąbek, która rzuciła 21 punktów i zanotowała 11 zbiórek.

KS Basket 25 Bydgoszcz – PTS Lider Pruszków 61:63 (11:26, 21:14, 23:11, 6:12)