Zostań wielkim piłkarzem! Szansa dla młodych chłopców

Region

Już od najbliższej niedzieli w Pruszkowie przez cztery kolejne tygodnie odbywać się będą obozy piłkarskie dla chłopców w wieku 8-16 lat. Zajęcia prowadzić będzie między innymi trener, który wychował Radosława Majewskiego i brał udział w szkoleniu Roberta Lewandowskiego. Są jeszcze miejsca!

Zgrupowania odbędą się na obiektach, z których korzysta Znicz Pruszków. Młodzi adepci piłki nożnej będą trenować pod okiem trenera Marka Milankiewicz, trenera młodzieży, który wychował m.in. Radosława Majewskiego. Co więcej, zawodnik Nottingham Forest odwiedzi uczestników obozu!

Polsat Soccer Skills to cykl obozów piłkarskich dla najmłodszych zawodników podczas których realizowany jest program szkoleniowy opierający się na indywidualnym podejściu do każdego chłopca. Trening techniki piłkarskiej uzupełniony jest o trening lekkoatletyczny i pracę z psychologami sportu.

Z Polsat Soccer Skills współpracują psychologowie sportu akredytowani przez Polski Komitet Olimpijski, m.in. Hanna Cygan – reprezentantka Polski w szpadzie, medalistka Mistrzostw Świata.

Nie stawiamy na taktykę, na turnieje i zespołowe umiejętności, które są domeną klubów piłkarskich, lecz na indywidualne, techniczne umiejętności każdego zawodnika oraz na jego przygotowanie mentalne do kariery piłkarskiej – mówi Ewelina Stępień PR Manager, Polsat Soccer Skills.

Praca na treningach prowadzona jest w małych grupach – maksymalnie czterech chłopców na jednego trenera – dzięki czemu szkoleniowcy mają możliwość zwracania uwagi na każdy szczegół i poprawianie błędów.

Na początku każdego obozu dzieci przechodzą testy umiejętności. Na podstawie oceny poziomu umiejętności, wieku, wzrostu piłkarze dzieleni są na czteroosobowe grupy. Każda grupa ma swojego trenera i swój zestaw ćwiczeń dopasowany do potrzeb – mówi Marek Milankiewicz, trener koordynator Polsat Soccer Skills. Marek Milankiewicz jest trenerem młodzieży w klubie Znicz Pruszków. Wychował m.in. Radka Majewskiego, Tomasza Chałasa, był w sztabie szkoleniowym Roberta Lewandowskiego.

Dodatkowo młodzi piłkarze będą uczyć się zwrotów „piłkarskich” w trzech językach – angielskim, hiszpańskim i włoskim. Będą to podstawy, ale zupełnie inne niż w szkole. Chłopcy będą uczyć się języka, jakim operuje się na boisku – mówi Ewelina Stępień.

W nagrodę najlepsi zawodnicy ze wszystkich letnich obozów wyjeżdżają na trening do jednego z najlepszych zagranicznych klubów. W 2008 roku byli w Chelsea Londyn, w tym roku pojadą do AC Milan, a w przyszłym do Ajaxu Amsterdam.

Zależy nam, aby zapewnić chłopcom najlepsze warunki zarówno pobytowe, jak i szkoleniowe, dlatego do współpracy wybieramy najlepszych sprawdzonych partnerów takich jak Centralne Ośrodki Sportu, czy miasto Pruszków, którego obiekty zostały zakwalifikowane jako kandydat PZPN i PL.2012 na centra pobytowe dla uczestników turnieju EURO 2012 – mówi Krzysztof Kunik, pomysłodawca projektu Polsat Soccer Skills.

Do tej pory w Polsat Soccer Skills przeszkoliło się blisko 500 chłopców z całej Polski, z Czech, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i z Kanady.

Szczegóły oraz formularz rejestracyjny na stronie soccerskills.pl.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.