Znicz zremisował ze Stalą

Czterech minut zabrakło Zniczowi Pruszków do zwycięstwa w meczu ze Stalą Stalowa Wola. Goście wyrównali na 2:2 w 86. minucie po strzale Michała Czarnego.

Po wpadce, jaką była porażka o siebie z Legionovią, żółto-czerwoni wrócili na właściwe tory pewnie pokonując na wyjeździe w piątej kolejce Olimpię Zambrów. Do spotkania ze Stalą Stalowa Wola pruszkowianie przystępowali więc w dobrych nastrojach i z apetytem na zwycięstwo i awans do ścisłej czołówki drugoligowej tabeli. Rywale postawili jednak trudne warunki.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. Na bramkę Michała Bigajskiego strzelał Tomasz Płonka, ale golkiper Znicza poradził sobie z tym uderzeniem. W 13. minucie swoją okazję miał również Znicz, lecz Tomasz Wietecha świetnie wybronił strzał Bartosza Niksińskiego. W 20. minucie Bigajski znów popisał się pewną interwencją po uderzeniu Wjciecha Reimana. W 35. minucie kolejną okazję mieli goście. Adrian Bartkiewicz wrzucił piłkę w pole karne, tam do futbolówki dopadł Radosław Mikołajczak, jednak strzał pomocnika gości znów dobrze wyłapał golkiper z Pruszkowa. Chwilę później odpowiedział Znicz – piłkę w polu karnym rywali odebrał Niksiński, oddał strzał, ale piłka trafiła w słupek. Tuż przed przerwą groźnie z wolnego uderzał Sylwester Sikorski, ale obok bramki Bigajskiego.

Drugą część lepiej rozpoczęli goście i tuż po rozpoczęciu gry golkiper Znicza znów musiał interweniować. Po tej akcji gra przez kwadrans toczyła się głównie w środku pola. W 62. minucie Znicz objął prowadzenie – Rafał Kosiec wrzucił piłkę w pole karne, ta dotarła do Krzysztofa Kopcińskiego, który zdecydował się na strzał. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Chwilę potem mogło być 1:1, ale Mikołajczak uderzył niecelnie. W 70.minucie swojej szansy nie wykorzystał Reiman. Chwilę później po strzale głową Michała Bogacza goście wyrównali. W 77. minucie znów okazję miał Znicz, ale Paluchowski nie wykorzystał dobrego dogrania Sebastiana Olczaka. Pięć minut później było już 2:1 za sprawą Krystiana Pieczary, który zdobył gola ładnym strzałem przy słupku. Było to jego pierwsze trafienie w barwach Znicza. Pruszkowianie długo nie cieszyli się z prowadzenia. Trzy minut później wyrównał Michał Czarny. Tuż przed końcem spotkania zarówno Znicz jak i Stal mieli jeszcze po jednej okazji, ale mecz zakończył się remisem.

Kolejne spotkanie Znicz rozegra w Krakowie z tamtejszą Garbarnią.

Znicz Pruszków – Stal Stalowa Wola 2:2 (0:0)

Znicz: Michał Bigajski – Rafał Kosiec, Igor Biedrzycki, Arkadiusz Jędrych, Kamil Tomas – Marcin Bochenek, Sebastian Olczak, Krzysztof Kopciński (’79 Maks Banaszewski), Bartosz Niksiński (’80 Karol Grudniewski), Maciej Machalski (’77 Mariusz Zawodziński) – Adrian Paluchowski (’78 Krystian Pieczara).

Stal: Tomasz Wietecha – Adrian Bartkiewicz, Michał Czarny, Michał Bogacz, Mateusz Kantor – Tomasz Majowicz, Mateusz Argasiński, Wojciech Reiman, Sylwester Sikorski (’70 Wojciech Fabianowski), Radosław Mikołajczak – Tomasz Płonka

Bramki: ’62 Krzysztof Kopciński, ’82 Krystian Pieczara – ’72 Michał Bogacz, ’86 Michał Czarny