Znicz zremisował z Unią

Piłkarze Znicza Pruszków zremisowali u siebie z Unią Tarnów 1:1. Goście wyrównującą bramkę strzelili na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Na spotkanie z dziewiątą w tabeli Unią pruszkowianie wyszli niezwykle zdeterminowani. Od pierwszych minut zaciekle atakowali bramkę rywali i nie dopuszczali do groźnych sytuacji pod swoją bramką. Już w 11. minucie powinno być 1:0 dla gospodarzy, ale Arkadiusz Jędrych w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił niecelnie. Kilka minut później groźnie uderzał Marcin Rackiewicz, jednak Tomasz Libera nie dał się pokonać. Po 33. minutach od pierwszego gwizdka Znicz prowadził 1:0 – Adrian Paluchowski uciekł obrońcom i pokonał Liberę sprytnym strzałem. Jeszcze przed przerwą mocno uderzył Kamil Tomas, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Grę prowadzili gospodarze i co kilka minut dochodzili do dogodnych sytuacji. W 55. minucie oko w oko z bramkarzem Unii stanął Marcin Rackiewicz, ale strzelił niecelnie i Znicz wciąż prowadził tylko jedną bramką. Niecałe dziesięć minut później po dośrodkowaniu Rackiewicza strzelał Michał Chrabąszcz, ale i on spudłował. W 77. minucie Rackiewicz znów znalazł się przed Liberą i znów nie trafił do bramki. Gdy wydawało się, że druga bramka dla Znicza w końcu padnie, goście zaskoczyli Pawła Pazdana. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kamil Pawlak strzałem głową pokonał golkipera Znicza. Pruszkowianie starali się jeszcze strzelić drugiego gola, ale nie udało się.

Znicz Pruszków – Unia Tarnów 1:1 (1:0)

Znicz: Paweł Pazdan – Igor Biedrzycki, Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Kamil Tomas – Michał Kucharski, Marcin Rackiewicz, Maciej Machalski (’80 Mariusz Zawodziński), Michał Zapaśnik (’84 Maks Banaszewski), Michał Chrabąszcz – Adrian Paluchowski.

Unia: Tomasz Libera – Łukasz Jamróg, Dominik Bednarczyk, Kamil Pawlak, Robert Witek – Dawid Sojda (’58 Kamil Wilk), Sergiusz Kostecki (’58 Marcin Furmański), Marcel Tyl (’75 Roger Radliński), Sławomir Matras – Adrian Ślęzak, Fabian Fałowski.

Bramki: ’33 Adrian Paluchowski – ’84 Kamil Pawlak.