Znicz ze Stalą na remis

W drugim meczu pod wodzą nowych szkoleniowców, Znicz Pruszków zremisował u siebie ze Stalą Stalowa Wola 0:0.

Od czasu zatrudnienia duetu Świerczewski – Śliwowski atmosfera w szatni pruszkowian zdecydowanie się poprawiła. Remis w wyjazdowym meczu ze świetnym na wiosnę olsztyńskim OKS, również był odbierany dość pozytywnie. Teraz jednak kibice Znicza czekali na zwycięstwo.

Mecz zaczął się od ataków gospodarzy, którzy już w 13. minucie wpakowali piłkę do siatki. Z lewej strony dośrodkował Kopciński, a akcję perfekcyjnie wykończył Witkowski. Sędzia liniowy jednak dopatrzył się spalonego i gola nie uznano.

Z minuty na minutę coraz śmielej atakowali gracze Stali. W 30. minucie groźny strzał z 20. metrów na bramkę Znicza oddał Wojciech Białek. Jednak wracający do składu Łukasz Błażejczyk spisał się bez zarzutu, pewnie broniąc uderzenie napastnika gości.

Chwilę później świetnej okazji nie wykorzystał Bartosz Rosłoń. Po dośrodkowaniu Jarosława Piątkowskiego, strzał z trzech metrów od bramki oddał Rosłoń, jednak uderzył nie czysto i bramkarz Znicza zażegnał niebezpieczeństwo.

Osiem minut po przewie na strzał z 30. metrów zdecydował się Rosłoń, ale dobrze dysponowany Błażejczyk sparował strzał na rzut rożny.

Od tego momentu gracze Znicza raz po raz atakowali bramkę Stali, ale brakowało skuteczności. Bardzo aktywni byli Marcin Rackiewicz i Paweł Tomczyk.

Piłkarze z Stalowej Woli starali się kontrować, ale im również brakowało zimnej krwi pod bramką rywali.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem .

Znicz Pruszków – Stal Stalowa Wola 0:0

Znicz: Błażejczyk – Król (72’ Kasztelan), Tomczyk, Kopciński (70’ Rybaczuk) – Tatara, Januszewski, Osoliński, Rackiewicz (70’Bylak), Makowski – Jędrzejczyk, Witkowski.

Stal: Socha – Demusiak, Kusiak, Wieprzęć, Drozd – Byrski, Rosłoń (90’ Horajecki), Getinger, Białek (78’ Gilar), Piątkowski – Strzębski (46’ Gęśla)

Sędziował: Łukasz Szczech (Białystok)