Znicz wygrał w sparingu

W pierwszym przedsezonowym meczu towarzyskim, Znicz Pruszków pokonał III-ligową Polonię Środa 2:0.

Po nieudanym zeszłym sezonie i zmianach w sztabie szkoleniowym drużyna Znicza Pruszków przygotowuje się do nowego sezonu w Opalenicy. Tam w pierwszym meczu sparingowym złocisto-krwiści mierzyli się z zespołem Polonii Środa. Trener Mariusz Pawlak od pierwszych minut dał zagrać sprowadzonemu z GLKS-u Nadarzyn Piotrowi Misztalowi.

Znicz od początku atakował bramę Polonii, ale pruszkowianie nie potrafili udokumentować przewagi. Dobrych okazji nie wykorzystali m.in. Paweł Bylak i Mateusz Majewski. Do przerwy nikomu nie udało się wepchnąć piłki do siatki.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry się nie zmienił, ale w końcu padły gole. W 66. minucie po doskonałym podaniu z głębi pola, oko w oko z bramkarzem stanął Kamil Witkowski, który pewnym strzałem dał prowadzenie Zniczowi. Kilka minut później powinno być 2:0, ale piłka po strzale z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę.

Na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Adrian Kasztelan ładnym strzałem ustalił wynik spotkania na 2:0.

Znicz:
I połowa: Misztal – Chruściński, Jędrych, Jędrzejczyk – Januszewski, Majewski, Machalski, Duda – Michalak, Dobski,Bylak.

II połowa: Błażejczyk (70’ Czarnecki) – Kucharski, Makowski, Jędrych ( 70’ Jędrzejczyk), Wojdyga – Tomas, Machalski (60’ Łudziński), Sztybrych, Kasztelan – Kopciński, Witkowski.