Znicz wciąż bez zwycięstwa

W zaległym meczu z 18. kolejki Znicz Pruszków zremisował u siebie ze Stalą Rzeszów 1:1. Dla podopiecznych Michała Libicha to już piąty mecz bez zwycięstwa.

Nie układa się pruszkowianom runda wiosenna. Po dwóch porażkach i dwóch remisach, mecz ze Stalą miał być doskonałą szansą na przełamanie niemocy, bo rzeszowianie do meczu w Pruszkowie nie wygrali sześciu kolejnych spotkań.

Gospodarze od pierwszych minut rzucili się na rywali, a szczególnie aktywny był Tomasz Feliksiak, który często cofał się po piłkę i udanie rozgrywał.

Pierwszą groźną akcję piłkarze Stali przeprowadzili dopiero po 15 minutach. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę wybił przed pole karne jeden z obrońców Znicza, dopadł do niej Wojciech Reiman i huknął z całej siły, ale Małecki nie dał się zaskoczyć.

Pięć minut później w podobnej sytuacji znalazł się Tomasz Felisiak, który oddał mocny strzał z 20. metrów, ale bramkarz gości fenomenalnie obronił.

Do końca pierwszej połowy raz po raz sunęły ataki na bramkę Tomasza Wietechy, ale bramkarz Stali spisywał się wzorowo i po 45. minutach na tablicy widniał bezbramkowy remis.

W drugiej połowie mecz toczył się głównie w środku boiska. Dopiero w 70. minucie okazję do strzelenia gola miał Tomasz Margol, ale po jego strzale głową, piłkę z linii bramkowej wybił Marcin Rackiewicz.

W 77. minucie fatalny błąd popełnił bramkarz Znicza Wojciech Małecki, który po niegroźnym dośrodkowaniu Wojciecha Krauzego, wypuścił piłkę z rąk, co wykorzystał Andreja Prokić, który silnym strzałem dał prowadzenie gościom.

Sześć minut później Zniczowi udało się wyrównać. Wprowadzony na ostatnie pół godziny Kamil Witkowski wbiegł w pole karne i strzałem przy słupku ustali wynik spotkania.

Pozostałe drużyny z czołówki wygrały swoje mecze i Znicz chyba już może zapomnieć o awansie do I ligi.

Znicz Pruszków – Stal Rzeszów 1:1 (0:0)

Znicz: Małecki – Tomczyk (59' Kopciński), Jędrzejczyk, Makowski, Januszewski – Rybaczuk, Król (72' Karcz), Osoliński, Rackiewicz – Feliksiak (66' Witkowski), Tatara.

Stal: Wietecha – Lebioda, Czarny, Rzucidło, Maciorowski – Reiman, Krauze, Prokić (88' Wolański), Fabianowski (68' Margol) – Jędryas, Maca (82' Krzysztoń).

sędzia: Krzysztof Sobieszek (Skierniewice).