Znicz remisuje z Wisłą

W meczu na szczycie II ligi Znicz Pruszków po dobrym meczu zremisował z Wisłą Płock.

Niedzielna rywalizacja Znicza i Wisły zapowiadana była jako pojedynek głównych kandydatów do awansu. Niespełna tysiąc kibiców zgromadzonych na stadionie w Pruszkowie czekało na pierwsze wiosenne zwycięstwo swojego klubu.

Spotkanie trzeciej i czwartej drużyny II ligi lepiej zaczęli goście. Już w 7. minucie Jakub Zabłocki wykorzystał błąd pruszkowskiej obrony i pokonał Wojciecha Małeckiego.

Stracona bramka podziałała mobilizująco na podopiecznych Michała Libicha, którzy natychmiast zabrali się za odrabianie strat. Już siedem minut później gola przepięknym lobem z 30. metrów zdobył najlepszy tego dnia Bartosz Osoliński.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry gospodarze wyszli na prowadzenie. Po podaniu z rzutu wolnego, piłkę przejął Maciej Rybarczyk i podał do Kamila Witkowskiego, a ten strzelił do pustej bramki.

W drugiej połowie Znicz prowadził grę, umiejętnie się bronił i wyglądało na to, że żółto-czerwonym uda się rewanż za jesienną porażkę z Wisłą. Znicz przegrał wtedy  w Płocku 4:1. W 80. minucie po strzale z rzutu wolnego, piłka odbiła się od ręki zasłaniającej twarz, stojącego w murze Tomasza Feliksiaka, a arbiter z tylko sobie znanych powodów podyktował kolejny rzut wolny – tym razem znacznie bliżej bramki Małeckiego. Z prezentu od sędziego skorzystał Marcin Nowacki, który precyzyjnym strzałem zaskoczył bramkarza Znicza.
Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i obie drużyny musiały się zadowolić podziałem punktów.

Znicz Pruszków – Wisła Płock 2:2 (2:1)
Bramki: Osoliński 14’, Witkowski 45’ – Zabłocki 7’, Nowacki 81’

Znicz: Małecki – Rybarczuk, Jędrzejczyk, Makowski, Januszewski – Kopciński, Król, Osoliński, Feliksiak (87’ Kraska), Rackiewicz (76’ Bylak) – Witkowski (67’ Tatara)

Wisła: Bąk – Karwan, Pacan, Rafael, Nadolski – Jaroń (88’ Sekulski), Sing (31’ Biliński), Gueye, Wiśniewski – Twardowski (62’ Nowacki), Zabłocki (86’ Chwastek)
Sędzia: Marcin Woś