Znicz przełamał niemoc

Piłkarze Znicza Pruszków wreszcie wywalczyli komplet punktów. Podopieczni Artura Kalinowskiego pewnie pokonali na własnym boisku Radomiaka Radom 2:0. Bramki dla pruszkowskiego zespołu zdobyli Krzysztof Kopciński i Marcin Rackiewicz.

Dobra gra w obronie jest wizytówką Znicza w tym sezonie. Pruszkowianie w ośmiu spotkaniach stracili do tej pory tylko trzy gole, ale w ślad za dobrą postawą w defensywie nie szła udana gra w ataku. Być może przełamanie będzie stanowił mecz z Radomiakiem.

Pruszkowianie wygrali go pewnie 2:0, będąc zespołem lepszym od początku do końca. Wynik spotkania otworzył gol Krzysztofa Kopcińskiego, który stojąc blisko bramki zmienił tor lotu piłki po strzale Mariusza Zawodzińskiego. Znicz po tym golu cofnął się nieco do defensywy, ale rywale tylko na zakończenie pierwszej połowy potrafili stworzyć groźną sytuację. Strzał Samuelsona Odunki trafił jednak w słupek.

Piłkarze Radomiaka wchodząc na murawę po przerwie wyglądali na wyraźnie zmobilizowanych do walki, ale szybko ich nadzieje na korzystny wynik rozwiał Marcin Rackiewicz. Spiker zawodów nie zdążył jeszcze poinformować o zmianie, do której doszło w zespole Radomiaka podczas przerwy, a Piotr Banasiak musiał wyjmować piłkę z siatki. Dobre podanie Zawodzińskiego na bramkę zamienił Marcin Rackiewicz.

Dzięki wygranej Znicz awansował na 8. miejsce w tabeli. Do miejsca gwarantującego awans do pierwszej ligi pruszkowianie tracą cztery punkty. Kolejnym rywalem żółto-czerwonych będzie w wyjazdowym spotkaniu beniaminek drugiej ligi Concordia Elbląg.

Znicz Pruszków – Radomiak 2:0 (1:0)

Znicz Pruszków: Paweł Pazdan – Kamil Tomas, Artur Januszewski, Arkadiusz Jędrych, Daniel Kokosiński – Dawid Duda, Michał Kucharski, Krzysztof Kopciński (’90 Łukasz Sierociński), Marcin Rackiewicz (’85 Maks Banaszewski), Marcin Zawodziński (’54 Mateusz Majewski) – Paweł Bylak (’67 Adrian Paluchowski).

Bramki: ’20 Krzysztof Kopciński, ’46 Marcin Rackiewicz