Znicz przegrał na koniec rundy

Piłka Nożna

W ostatniej ligowej kolejce przed przerwą zimową Znicz Pruszków przegrał na wyjeździe z Pogonią Siedlce 0:1. Dla gospodarzy jedyną bramkę strzelił Paschal Ekwueme.

Piłkarze Znicza jechali do Siedlec z nadzieją, że uda się pozytywnym akcentem zakończyć rundę jesienną, jednak Pogoń miała podobne plany.

Już na samym początku spotkania świetną okazję dla gospodarzy zmarnował Jacek Kosmalski, ale uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Pawła Pazdana. Dwie minuty później sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Adrian Paluchowski. W 12. minucie w zamieszaniu pod bramką Jacka Kozaczyńskiego znalazł się Norbert Jędrzejczyk, ale i on nie trafił do siatki. 10. minut później groźnie strzelał Krystian Wójcik, ale piłka poszybowała obok bramki. Jednak w 26. minucie Pogoń strzeliła, jak się później okazało, gola na wagę trzech punktów – po celnym dośrodkowaniu Kosmalskigo, piłkę do siatki strzałem głową skierował Paschal Ekwueme.

W drugiej połowie znów groźny był Wójcik, lecz jego uderzenie z 20. metrów było niecelne. W 59. minucie „oko w oko” z Kozaczyńskim stanął Adrian Paluchowski, ale bramkarz gości obronną ręką wyszedł z tego pojedynku. 10. minut później znów świetną interwencją po strzale Michała Kucharskiego popisał się Kozaczyński.

Mimo, że Znicz atakował i miał kilka dogodnych okazji do strzelenia gola to zawodnicy Pogoni cieszyli się ze zwycięstwa.

Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 1:0 (1:0)

Pogoń: Jacek Kozaczyński – Rafał Augustyniak, Marcin Nowak, Przemysław Rodak, Michał Steć – Chinonso Agu, Krystian Wójcik, Robert Kwiatkowski (’76 Rafał Jędrzejczyk), Paschal Ekwueme (’30 Adam Czerkas), Adrian Dziubiński – Jacek Kosmalski (’70 Damian Guzek).

Znicz: Paweł Pazdan – Michał Kucharski, Arkadiusz Jędrych, Artur Januszewski (’81 Paweł Bylak), Norbert Jędrzejczyk – Michał Chrabąszcz, Maciej Machalski (’46 Maks Banaszewski), Marcin Rackiewicz (’70 Kamil Tomas), Krzysztof Kopciński (’85 Norbert Dobski), Przemysław Sztybrych – Adrian Paluchowski.