Znicz pokonany

Początek rundy wiosennej nie przyniósł piłkarzom Znicza nic dobrego. Pruszkowski klub przegrał przed własna publicznością z drużyną Wigry Suwałki 0:2.

Zwycięstwo Znicza w sobotnim spotkaniu było prawie pewne. Okazało się jednak, że to piłkarze z Suwałk mogli świętować po zakończeniu meczu.

Zaledwie trzy minuty wystarczyły drużynie z Suwałk na objęcie prowadzenia. Po dośrodkowaniu Mikulenasa główkował Dżanelidze pokonując pruszkowskiego bramkarza i zdobywając pierwszego gola dla gości. Gruzin w trakcie pierwszej połowy jeszcze raz pokonał naszego golkipera, ale sędzia odgwizdał spalonego. Znicz wypracował tylko jedną dogodna akcję. Po zamieszaniu na polu karnym Wigier piłka trafiła w słupek a dobitkę Rackiewicza obronił bramkarz przyjezdnych.

Po przerwie pruszkowianie wyszli na murawę bardzo zmotywowani mino dobrych akcji nie zdołali pokonać stojącego w bramce gości Salika, który popisał się fenomenalnymi interwencjami. Piłkarze z Suwałk przypieczętowali swoje zwycięstwo golem zdobytym przez Bajko. Piłka po próbie dośrodkowania uderzyła w słupek i niefortunnie wpadła do bramki Małeckiego. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 dla drużyny Wigry Suwałki.

Po przegranym meczu Znicz stracił pozycję lidera na rzecz Olimpii Elbląg, a Wigry awansowały na 6 miejsce.

Znicz Pruszków – Wigry Suwałki 0:2