Znicz pokonał Puszczę

Piłkarze Znicza Pruszków pokonali na wyjeździe Puszczę Niepołomice 3:0 i awansowali na piąte miejsce w tabeli.

Zawodnicy z Pruszkowa byli w tym meczu zdecydowanym faworytem, ale Puszcza miała za sobą kilka udanych występów i wydawało się, że mogą sprawić wiele problemów wyżej notowanemu rywalowi.

Jednak nic takiego się nie stało, choć początek meczu lepszy mieli gospodarze. Już w 3 minucie z rzutu wolnego groźnie uderzył Sebastian Janik, ale piłka minęła bramkę Wojciecha Małeckiego. Przez kilka kolejnych minut gospodarze starali się konstruować akcje, ale zawsze czegoś brakowało.

Z minuty ma minutę coraz mocniej do głosu zaczęli dochodzić gracze Świerczewskiego i Śliwowskiego. W 21. minucie pięknym strzałem w okienko popisał się Adrian Kasztelan i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Trzy minuty później, po dośrodkowaniu Kamila Witkowskiego, na bramkę strzelał Paweł Tomczyk, ale dobrą interwencją popisał się Tomasz Kwedyczenko.

Dziesięć minut później na strzał z 30 metrów decyduje się Janik, ale Małecki nie dał się zaskoczyć.

Do przerwy 1:0.

W drugich 45 minutach coraz bardziej zarysowywała się przewaga gości. Cztery minuty po wznowieniu gry z prawej strony ładny rajd przeprowadził Maciej Rybaczuk, który idealnie wyłożył piłkę wbiegającemu Kasztelanowi. Pomocnik Znicza nie miał problemu z umieszczeniem piłki w bramce.

Puszcza starała się gonić wynik, ale bezskutecznie.

W trzeciej minucie doliczonego Znicz dobił rywali – Kacper Tatara precyzyjnym strzałem pokonał Kwedyczenkę i ustalił wynik spotkania.

Puszcza Niepołomice – Znicz Pruszków 0:3 (0:1)

Puszcza: Kwedyczenko – Lewiński (87’ Górka), Księżyc, Świstak, Radwański – Janik, P. Morawski, Serafin, Bojarski (46’ Ogórek), Szwajdych (46’ Papież) – Keshi

Znicz: Małecki – Tomczyk, Jędrych, Makowski, Januszewski – Rybaczuk (76’ Bylak), Osoliński, Kucharski, Tomas (59’ Kopciński) – Kasztelan, Witkowski (59’ Tatara)

Sędziował: Marcin Słupiński (Sieradz)