Znicz pokonał Olimpię

Drużyna Znicza Pruszków pokonała na wyjeździe Olimpię Elbląg 1:0. Jedyną bramkę już w 10. minucie meczu zdobył Marcin Rackiewicz.

W meczu pomiędzy Olimpią Elbląg a Zniczem Pruszków nie było faworyta. Obie drużyny zajmowały przed tym spotkaniem miejsca w środku tabeli, a w ostatnich kilku meczach uzbierali podobną liczbę punktów.

Pierwsi w tym pojedynku zaatakowali goście, którzy na samym początku mogli objąć prowadzenie, ale strzał głową Arkadiusza Jędrycha był niecelny. W 8. minucie mogło być 1:0 dla Olimpii, jednak sytuacji sam na sam z Pawłem Pazdanem nie wykorzystał Łukasz Ślifirczyk. Na odpowiedź pruszkowian nie trzeba było długo czekać. W 10. minucie w zamieszaniu podbramkowym do piłki dopadł Marcin Rackiewicz, który sprytnym strzałem pokonał bramkarza gości. 18 minut później Rackiewicz próbował znowu, ale tym razem lepszy był bramkarz gospodarzy. W 34. minucie golkiper Olimpii musiał interweniować, po strzale Maksymiliana Banaszewskiego. Na pięć minut przed końcem pierwszej części meczu z rzutu wolnego strzelał Oleg Ichim, ale Mołdawianin uderzył niecelnie. Tuż przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej połowie dobrą akcję Znicza strzałem głową zakończył Adrian Paluchowski, jednak znów dobrze spisał się Aleksiej Rogaczew, który strzegł bramki gospodarzy.

W drugiej połowie Znicz skoncentrował się obronie, ale żaden z piłkarzy Olimpii nie potrafił tego dnia zmieścić piłki między słupkami bramki Pawła Pazdana. Na początku świetnie uderzył Witalij Nadzijewski, ale jeszcze lepszy był golkiper Znicza. W 51. minucie Antonin Kołosow strzelał głową, jednak niecelnie. W 77. minucie swojego szczęścia znów próbował Lubenow tyle że jego strzał z rzutu wolnego minimalnie minął bramkę Pazdana.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i piłkarze z Pruszkowa mogą dopisać na swoje konto kolejne trzy punkty w tabeli II ligi.

Olimpia Elbląg – Znicz Pruszków 0:1 (0:1)

Olimpia: Aleksiej Rogaczew – Tomasz Lewandowski, Oleg Ichim, Anton Kołosow, Rienat Taibow (’46 Witalij Nadzijewski) – Lubomir Lubenow, Michał Ressel (’66 Marek Paprocki), Maciej Scherfchen, Tomasz Sedlewski – Maciej Bobek, Łukasz Ślifirczyk (’74 Patryk Burzyński)

Znicz: Paweł Pazdan – Artur Januszewski, Arkadiusz Jędrych, Norbert Jędrzejczyk, Michał Kucharski – Maksymilian Banaszewski (’90 Bartosz Niksiński), Maciej Machalski (’73 Paweł Bylak), Dawid Duda, Kamil Tomas (’36 Przemysław Sztybrych) – Adrian Paluchowski, Marcin Rackiewicz (’81 Mateusz Majewski)

Bramki: ’10 Marcin Rackiewicz
Żółte kartki: ’14 Kamil Tomas, ’20 Arkadiusz Jędrych, ’78 Artur Januszewski