Znicz pokonał Hutnika

Piłkarze Znicza Pruszków pokonali w meczu towarzyskim Hutnika Warszawa 3:2. Bramki dla pruszkowian strzelali Mateusz Majewski oraz Tamil Tomas (dwie).

To już drugi sparing pruszkowskiej drużyny w ramach przygotowań do rundy wiosennej. W pierwszym spotkaniu (19 stycznia) Znicz pokonał Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:0. Drugi sprawdzian podopiecznych Roberta Kochańskiego również wygrali, ale rywal nie był zbyt wymagający, bowiem piłkarze Hutnika Warszawa grają na co dzień w klasie B.

Początek nie był zbyt ciekawy, a mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Ale w 12. minucie goście objęli prowadzenie – na strzał z dalszej odległości zdecydował się Paweł Kowalkowski i pokonał testowanego bramkarza Znicza. Przez kilkanaście minut znowu niewiele się nie działo. Dopiero w 25. Minucie Adrian Paluchowski groźnie uderzył, jednak niecelnie. 10 minut później dobry strzał oddał Aleksander Miroszewski, ale bramkarz Hutnika skutecznie interweniował. Do przerwy Znicz przegrywał z niżej notowanym rywalem.

Od początku drugiej części meczu pruszkowianie rzucili się do ataku. W 51. minucie groźnie uderzał Dawid Jankiewicz, ale niecelnie. Sześć minut później Mateusz Majewski próbował pokonać bramkarza Hutnika, jednak ten sparował piłkę na rzut rożny. Kilka minut później Znicz przegrywał już 0:2, a bramkę zdobył Jakub Gnoiński. Znicz znowu atakował, ale na pierwszą skuteczną akcję pruszkowian trzeba było czekać do 72. minuty, kiedy to Mateusz Majewski z lewej strony oddał strzał w długi róg i pokonał golkipera Hutnika. Trzy minuty później było już 2:2 za sprawą celnego trafienia Kamila Tomasa. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem w 89. minucie rywali dobił ponownie Tomas.

Znicz Pruszków – Hutnik Warszawa 3:2 (0:1)

Znicz Pruszków: Zawodnik testowany (Jakub Biedula 70′) – Zawodnik testowany (Kamil Tomas ’46), Arkadiusz Jędrych (Filip Jaworski ’46), Karol Gudelski (Norbert Jędrzejczyk ’46), Michał Kucharski (Łukasz Sierociński ’45) – Maks Banaszewski(Michał Zapaśnik ’46), Norbert Dobski (Marcin Rackiewicz ’46), Maciej Machalski (Michał Chrabąszcz ’46), Zawodnik testowany (Zawodnik testowany ’46), Aleksander Miroszewski (Mateusz Majewski ’46) – Adrian Paluchowski (Dawid Jankiewicz ’46).

Hutnik Warszawa: Witkowski (Stankiewicz ’46) – Pałka, Gnoiński, Pracki, Goluch – Pragacz, Konopka, Leśniewicz, Uciński (Tarnowski 46′), Kowalkowski – Polniak (Szymaniak 46′).

Bramki: Mateusz Majewski ’72, Kamil Tomas ’75, ’89 – Paweł Kowalkowski 12′, Jakub Gnoiński 62′.