Znicz odpadł z Pucharu Polski

Region

W rundzie wstępnej zakończyła się przygoda Znicza Pruszków w Pucharze Polski. Złocisto-krwiści, przegrali na własnym boisku z Puszczą Niepołomice 0:1.

Faworytem tego meczu, była z pewnością drużyna prowadzona przez Mariusza Pawlaka. Na początku spotkania gra toczyła się głównie w środkowych sektorach boiska. W 9. minucie dobre dośrodkowanie Kamila Tomasa zmarnował Mateusz Majewski. Siedem minut później z rzutu wolnego próbował Adam Michalak, ale nie trafił w bramkę. W 29. minucie sam na sam z bramkarzem gości wyszedł Paweł Bylak. Kamil Turbasa sfaulował napastnika Znicza i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Grzegorz Wojdyga, ale nie wytrzymał napięcia i fatalnie przestrzelił. W 37. minucie pierwszą szansę mieli gracze gości, ale strzał zza pola karnego doskonale wyłapał Łukasz Błażejczyk. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy sam na sam z bramkarzem znalazł się Tomas, ale szansy nie wykorzystał.

Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli goście. W zamieszaniu na polu karnym dobrze ustawiony Tomasz Moskała oddał strzał, ale piłka minęła słupek bramki Błażejczyka. W 57. minucie Puszcza wyszła na prowadzenie. Po fatalnym błędzie obrony, sam na sam znalazł się Łukasz Nowak, który bez problemu umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później goście mogli podwyższyć. Mocny strzał Moskały trafił w słupek.

Znicz jeszcze kilkukrotnie próbował atakować, ale nie udało się pokonać Turbasy i drużyna z Pruszkowa odpadła z rozgrywek o Puchar Polski.

Znicz Pruszków – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)

Znicz: Błażejczyk – Machalski, Makowski, Majewski, Kucharski – Januszewski, Michalak (46’ Łudziński), Wojdyga, Jędrzejczyk – Tomas (65’  Kopciński), Bylak (80’ Kraska)

Puszcza: Turbasa – Lewiński, Kowalski, Księżyc, Paul – Janik, Nowak, Zywczak (46’ Keszi), Kok, Moskała (81’ Serafin) , Cholewiak (67’ Mizia)