Znicz Basket znów w strefie play-off!

Znicz Basket Pruszków pokonał we własnej hali Sudety Jelenia Góra 74:62. Dzięki temu nasz zespół wrócił do strefy play-off.

Przed meczem mogło się wydawać, że dla Znicza Basketu będzie to spacerek. Wszak Sudety, które od początku borykają się z problemami finansowymi, zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Rywale nie zamierzali jednak oddać meczu za darmo.

Wprawdzie na początku gospodarze objęli prowadzenie 14:5, jednak nie było ono bezpieczne. Zawodnicy Sudetów zacieśnili obronę w polu trzech sekund, co ograniczyło możliwości naszych. Po pierwszej ćwiartce pruszkowianie prowadzili, ale już tylko jednym punktem.

W drugiej kwarcie na prowadzenie wyszli goście. W najlepszym dla nich momencie meczu wygrywali 35:27. Wówczas jednak na parkiecie pojawił się Dominik Czubek, który trzema rzutami za trzy zmienił sytuację na tablicy wyników. W całym meczu trafił w ten sposób sześć razy, a cały zespół piętnaście razy. Do przerwy był remis 39:39.

Po zmianie stron dominowali już gospodarze. Zwłaszcza pod koniec trzeciej kwarty i na początku czwartej na parkiecie dominował Znicz Basket. Wówczas to nasi zawodnicy zacieśnili obronę. W całym meczu pruszkowianie wygrali 74:62. Dzięki temu awansowali na 8. miejsce w tabeli.

Znicz Basket Pruszków – MKS Sudety Jelenia Góra 74:62 (17:16, 22:23, 22:15, 13:8)

Znicz Basket Pruszków: D. Czubek 21, G. Malewski 15, G. Radwan 11, T. Briegmann 10, A. Suliński 8, J. Weatherspoon 7, S. Nowak 2, W. Fraś 0, M. Aleksandrowicz 0, B. Piotrowski 0

Sudety Jelenia Góra: R. Niesobski 22, J. Czech 16, A. Czekański 11, A. Urbaniak 7, M. Zarzeczny 3, P. Minciel 3, W. Klimek 0