Znicz Basket wygrał w Katowicach

W sobotnim meczu 14. kolejki pierwszej ligi koszykarskiej Znicz Basket Pruszków wygrał na wyjeździe z najgorszym w stawce AZS AWF Katowice 83:74.

Goście prowadzili od początku spotkania. Dzięki twardej grze w obronie i dynamicznej w ataku pruszkowianie wypracowali kilkupunktowe prowadzenie. Naszych zawodników trzeba pochwalić także za wyłączenie z gry dwóch liderów katowiczan, Mariusza Piotrkowskiego i Tomasza Milewskiego. Pierwszy z nich nie rzucił żadnego punktu przez całe spotkanie, drugiemu udało się to dopiero w drugiej połowie.

Na przerwie Znicz Basket prowadził 47:40. Potem jeszcze powiększył przewagę, do 18 punktów na siedem minut przed końcem meczu. W tym momencie na ostatni zryw zdecydowali się gospodarze. AZS AWF Katowice zniwelował straty do stanu 71:76. Wówczas Grzegorz Radwan trafił „trójkę”, co rozwiało wszelkie wątpliwości dotyczące końcowego wyniku.

Znicz Basket zajmuje 7. miejsce w tabeli. W sobotę zmierzy się ze Spójnią Stargard Szczeciński. To nasz bezpośredni rywal w walce o play-off. Do drużyny z Pomorza pruszkowianie tracą jeden punkt, ale SPójnia ma jeden mecz rozegrany mniej.

AZS AWF Katowice – Znicz Basket Pruszków 74:83 (20:26, 20:21, 14:24, 20:12)

AZS AWF Katowice: M. Dziemba 16 (2), T. Koczwara 16 (4), K. Leszczyński 12 (1), T. Milewski 11 (1), Ł. Wójcik 7, T. Gembus 6, T. Zając 3, K. Wójciak 3, M. Piotrkowski 0, K. Wosz 0

Znicz Basket Pruszków: T. Briegmann 24, A. Suliński 12 (2), J. Weatherspoon 12, S. Nowak 10, G. Radwan 10 (3), M. Świderski 9, G. Malewski 3, D. Czubek 3 (1), M. Aleksandrowicz 0