Znicz Basket wygrał bardzo ważne spotkanie

Znicz Basket Pruszków wygrał z Sokołem Łańcut 72:58. W ten sposób odrobiliśmy punkt straty do naszego bezpośredniego rywala w walce o play-off.

Od początku spotkania gospodarze narzucili swój styl gry. Po sześciu minutach prowadziliśmy 12:3. W dużej mierze, dzięki skutecznej grze w polu trzech sekund Grzegorza Malewskiego i Sławomira Nowaka, do przerwy Znicz Basket wygrywał 42:23. W drugiej części spotkania mecz się wyrównał. Pod koniec rywale zdołali odrobić część strat, ale ostatecznie gospodarze utrzymali prowadzenie do końca.

Na duże brawa zasługuje wspomniany już Malewski, który rzucił 26 punktów. W drużynie rywali najskuteczniejsi byli Tomasz Fortuna i Bartosz Dubiel (po 14 „oczek”).

Znicz Basket Pruszków – PTG Sokół Łańcut 72:58 (18:13, 24:10, 14:14, 16:21)

Znicz Basket: G. Malewski 26 (1), S. Nowak 13, J. Weatherspoon 8, D. Czubek 8 (2), T. Briegmann 8, M. Aleksandrowicz 4, G. Radwan 3 (1), A. Suliński 2, W. Fraś 0, B. Piotrowski 0

PTG Sokół: T. Fortuna 14 (2), B. Dubiel 14, R. Glapiński 7 (1), J. Balawender 6 (1), W. Pisarczyk 5 (1), M. Strzelecki 4, M. Sowa 4, B. Czerwonka 2, J. Szurlej 2, Ł. Paul 0, I. Chromicz 0, M. Nitsche 0