Znicz Basket przegrał arcyważny mecz

Region

Znicz Basket Pruszków przegrał ze Spójnią Stargard Szczeciński 63:84. Pomorska drużyna to bezpośredni rywal pruszkowian w walce o play-off.

Spotkanie od początku nie układało się po myśli naszych zawodników. W 6. minucie Spójnia prowadziła 12:6 i nie oddała prowadzenia do końca. W drugiej kwarcie goście prowadzili nawet 43:28. Wówczas na parkiecie pojawił się Dominik Czubek. Weteran parkietów w dwóch akcjach zdobył sześć punktów.

Po przerwie Spójnia znów zbudowała wyraźniejszą przewagę. Gospodarze próbowali odrabiać straty, jednak bezskutecznie.

Sobotni rywale Znicza Basketu wykazali się dobrą grą zespołową i wysoką skutecznością w ataku. My z kolei pudłowaliśmy niemiłosiernie.

– Było to nasze najgorsze spotkanie w tym sezonie. Spójnia w stu procentach to wykorzystała – przyznał po meczu trener pruszkowian, Roman Skrzecz.

Mecz ze Spójnią był ostatnim w tym roku spotkaniem ligowym naszych koszykarzy. Na półmetku rundy zasadniczej Znicz Basket zajmuje 8. miejsce w tabeli. Spójnia jest czwarta.

Koszykarski rok w Pruszkowie zakończy turniej towarzyski, w którym oprócz gospodarzy zmierzą się Rosa-Sport Radom oraz młodzieżowe reprezentacje Polski i Białorusi. Mecze odbędą się w dniach 28-30 grudnia w hali Znicz.

Znicz Basket Pruszków – KS Spójnia Stargard Szczeciński 63:84 (16:22, 20:24, 12:17, 15:21)

Znicz Basket Pruszków: J. Weatherspoon 15, S. Nowak 12, D. Czubek 12 (3), G. Radwan 9 (3), M. Świderski 5 (1), G. Malewski 4, A. Suliński 3 (1), T. Briegmann 3, W. Fraś 0, M. Aleksandrowicz 0

Spójnia Stargard Szczeciński: W. Grudziński 18 (2), H. Mazur 14 (2), M. Stokłosa 12 (1), Ł. Grzegorzewski 11 (2), Ł. Bodych 9, A. Soczewski 8, J. Koszuta 8, P. Polowy 4, F. Dylik 0, K. Koziorowicz 0