Znicz Basket poza play-off

Koszykarze Znicza Basket po porażce z Politechniką Warszawa stracili szansę na awans do fazy play-off. Drużyna z Pruszkowa przegrała w Warszawie 69:80.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego na ostatnie wolne miejsce w fazie play-off miały szanse drużyny Spójni Stargard Szczeciński i Znicza Basket Pruszków. Oba kluby miały 42 punkty, ale bilans bezpośrednich spotkań pomiędzy nimi w lepszej sytuacji stawiał drużynę z Pomorza.

Gdy okazało się, że w meczu 19. kolejki Spójnia wygrała swój mecz, Pruszkowianie, aby zachować szansę awansu musieli pokonać na wyjeździe AZS Politechnikę Warszawa.

Niestety stołeczna drużyna okazała się za mocna dla koszykarzy z Pruszkowa.

W pierwszej kwarcie wyraźnie dominowali gospodarze, którzy rozbijali ataki rywali i skutecznie kończyli akcję. Dzięki temu po pierwszej kwarcie było 18:12.

Kolejna odsłona spotkania wyglądała podobnie, a targana kontuzjami drużyna Znicza przegrała ją sześcioma punktami. Urazów nabawili się Przemysław Szymański, który w drugiej połowie już nie wyszedł na parkiet i Michał Sokołowski, który cały mecz grał ze skręconym stawem skokowym.

W drugiej połowie gra się wyrównała, ale podopieczni Michała Spychały nie zdołali odrobić strat i ostatecznie przegrali cały mecz 69:80.

Porażka z Politechniką sprawiła, że Znicz na koniec zajął dziewiąte miejsce w tabeli i powinien walczyć w fazie play-out o utrzymanie. Nie wiadomo jednak, czy do nich przystąpi, gdyż ostatnia w lidze Victoria Górnik Wałbrzych obecnie jest zawieszona w rozgrywkach.

AZS Politechnika Warszawska – MKS Znicz Basket Pruszków 80:69 (18:12; 22:16; 18:17; 22:24)