Znicz Basket pokonał rezerwy mistrza Polski

W niedzielę Znicz Basket Pruszków na własnym parkiecie podejmował drużynę Asseco Prokom II Gdynia. Pruszkowscy koszykarze po bardzo dobrym meczu zwyciężyli 75:46.

Już początek spotkania pokazał, że koszykarze Znicza Basket będą zacięcie wałczyć o każdy punkt. Świetnie dysponowany w tym meczu Grzegorz Malewski w ciągu pierwszych 6 minut spotkania zdobył aż 14 punktów. Gospodarze w pierwszej kwarcie zwyciężyli 28:14. A w kolejnej odsłonie gry zwiększyli swoją przewagę do dwudziestu punktów (46:26).

Po przerwie oba zespoły wybiegły na parkiet nieco zdezorientowane. Koszykarze z Gdyni mimo początkowej przewagi nie zdołali zmniejszyć straty do gospodarzy. Ostatnia kwarta przypieczętowała tylko zwycięstwo Znicza Basket Pruszków. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 75:46 dla pruszkowian.

Już w środę w hali przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie MKS Znicz Basket Pruszków podejmie zespół GKS Tychy.

MKS Znicz Basket Pruszków – Asseco Prokom II Gdynia 75:46 (28:14; 18:12; 11:11; 18:9)