Znicz Basket gromi

Koszykarze Znicza Basketu Pruszków pokonali na wyjeździe drużynę Focus Mall Sudety Jelenia Góra 83:49. Pruszkowianie zwycięstwo zapewnili sobie w drugiej połowie spotkania, którą wygrali aż 49:14.

W pierwszych minutach wydawało się, że Sudety będą równorzędnym rywalem dla ekipy z Pruszkowa. Zaczęli bardzo dobrze i po chwili od rozpoczęcia gry prowadzili 7:2, a całą pierwszą kwartę wygrali dwoma punktami. W tej części meczu nie do zatrzymania był Łukasz Niesobski, który tylko w samej końcówce rzucił 8 punktów.

Druga kwarta również rozpoczęła się od niezłej gry gospodarzy, którzy uciekli na sześć oczek. Jednak dobra postawa Łukasza Bonarka i Andrzeja Misiewicza, pozwoliła odrobić straty i drugą połowę gospodarze rozpoczynali tylko z jednopunktową zaliczką. W trzeciej kwarcie widzieliśmy już zupełnie inny zespół Sudetów, który raził nieporadnością w starciu ze zdeterminowanym rywalem z Pruszkowa. Koszykarzom Znicza wychodziło niemal wszystko zarówno w ataku jak i obronie. Dość powiedzieć, że w trzeciej i czwartej kwarcie pruszkowianie stracili tylko 14 punktów, rzucając 49. Ostatecznie mecz zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem Znicza, co z pewnością podbuduje podopiecznych Michała Spychały przed kolejnym spotkaniem z piątym w tabeli SKK Siedlce.

Focus Mall Sudety Jelenia Góra – MKS Znicz Basket Pruszków 49:83 ( 21:19, 14:15, 6:27, 8:22)

Sudety: Niesobski 13 pkt., Wilusz 13, Józefowicz 9, Hajnsz 5, Prostak 5, Balcerzak 2, Kijanowski 2, Minciel 0, Ostrowski 0, Sterenga 0, Wojciul 0

Znicz: Misiewicz 20 pkt., Czujkowski 19, Szymański 11, Bonarek 7, Czubek 7, Suliński 7, Matuszewski 5, Szumełda-Krzycki 5, Osiakowski 2, Czosnowski 0, Potraski 0