Znicz znokautował Zagłębie

Piłkarze Znicza Pruszków nie przestraszyli się faworyzowanego Zagłębia Sosnowiec. Żółto-czerwoni pewnie wygrali 3:0 i zapisali na swoim koncie szóste zwycięstwo w sezonie.

Dodatkowego smaczku rywalizacji dodawał fakt, że trenerem Zagłębia Dariusz Banasik, który wprowadził Znicza do I ligi. Sosnowiczanie mierzą w awans do ekstraklasy, a pruszkowianie walczą o utrzymanie na jej zapleczu.

Po klęsce w Olsztynie (1:5), zespół Dariusza Kubickiego chciał się podnieść z kolan. Stara prawda mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Na początku spotkania Michał Fidziukiewicz stanął przed pustą bramką, ale chybił. Kilka minut później napastnik Zagłębia trafił w słupek. W bramce Znicza dobrze spisywał się Piotr Misztal, który powstrzymywał zapędy gospodarzy.

Żółto-czerwoni byli cierpliwi i w końcu nadeszło ich przysłowiowe „pięć minut”. W 57. minucie wynik spotkania otworzył Przemysław Kita. Zagłębie atakowało, a pruszkowianie czekali na okazję do kontry. Znicz zadał jeszcze dwa ciosy i zdobył trzy punkty.

Zagłębie Sosnowiec – Znicz Pruszków 0:3 (0:0)