Znicz zbyt gościnny

Druga porażka w sezonie Znicza Pruszków. Piłkarze z ul. Bohaterów Warszawy przegrali 0:2 z Olimpią Zambrów w meczu 5. kolejki II ligi piłkarskiej.

Wiadomo, że gościnność jest ważną rzeczą, ale wszystko ma swój umiar. Przyjezdnym nie można oddać wszystkiego, a piłkarze Znicza tak zrobili. Gracze Olimpii przyjechali do Pruszkowa i zabrali do Zambrowa komplet punktów.

Znicz w poprzedniej kolejce odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując Wisłę Puławy i wydawało się, że to dobry prognostyk. Były to chyba zbyt pochopne wnioski, gdyż kolejne spotkanie okazało się zimnym prysznicem dla podopiecznych Dariusza Banasika. Na początku meczu Olimpia nie przejawiała strachu i odważnie szukała swojej szansy, jednak z upływem kolejnych minut zaznaczała się przewaga Znicza. W 20. minucie w sytuacji sam nam sam znalazł się Kaczmarek, jednak nie potrafił pokonać Czaplińskiego. Piłkarze z Pruszkowa atakowali bramkę gości, ale kolejne próby Machalskiego i Kaczmarka były niecelne. W 35. minucie Znicz przegrywał. Patryk Szymański urwał się obrońcom i wyprowadził Olimpię na prowadzenie. W końcówce pierwszej części gry o krok od wyrównania był Maciej Mysiak, ale nieznacznie pomylił się.

Drugą połowę z impetem rozpoczęła Olimpia. Prowadzenie dodało skrzydeł piłkarzom z Zambrowa, którzy mogli spokojnie prowadzić grę. Znicz szukał swojej szansy, ale kolejne próby okazywały się niecelne. W 81. minucie dobra akcja gospodarzy, ale w ostatnim momencie Kaczmarek został zablokowany. Znicz wierzył i walczył, jednak otrzymał cios. W 86. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości, a takiej okazji nie zwykł marnować Dominik Lemanek.

Olimpia wygrała pierwszy mecz w sezonie, a Znicz zanotował drugą porażkę. Zespół z Pruszkowa obecnie znajduje się w strefie spadkowej II ligi.

Znicz Pruszków – Olimpia Zambrów 0:2 (0:1)
Szymański 35′, Lemanek 86′

Znicz: Misztal – Rackiewicz, Niewulis, Mysiak, Kucharski (84′ Kraska) – Danilczyk (46′ Górka), Machalski – Stryjewski (70′ Kopciński), Banaszewski, Kaczmarek – Kita

Olimpia: Czapliński – Gogol, Piłatowski, Dzienis, Dziemidowicz – Lemanek (87′ Buzun), Grzybowski, Kuczałek, Pomorski (81′ Mroczkowski), Szymański (72′ Murawski) – Zapolnik (68′ Poduch)