Znicz zatopił Arkę

Piłka Nożna

Kolejny sparing mają za sobą piłkarze Znicza Pruszków przebywający na zgrupowaniu w Cetniewie. Tym razem podopieczni Dariusza Banasika uporali się z Arką Gdynia.

Zwycięstwo jest o tyle cenne, że odniesione nad rywalem, który występuje w wyższej klasie rozgrywkowej, czyli w I lidze. Warto dodać, że Arka jest wiceliderem rozgrywek. W zespole z Gdyni zaprezentował się Mateusz Szwoch, który jeszcze niedawno trenował z warszawską Legią. Pomocnik został wypożyczony do Arki.

Znicz zaprezentował się w najsilniejszym składzie. Arka mogła zaskoczyć ekipę z Pruszkowa już po upływie dwudziestu sekund gry. Blisko zdobycia gola był Marcus Vinicius, jednak dobrze między słupkami spisał się Piotr Misztal. Arka konstruowała akcje i szukała swojej szansy, ale na prowadzenie wyszedł Znicz. Podanie z głębi pola do Przemysława Kity, który był faulowany w polu karnym. Piłkę „na wapnie” ustawił Arkadiusz Jędrych i nie pomylił się. W 18. minucie było 1:0. Podopieczni Banasika próbowali podwyższyć prowadzenie. Efekty przyszły w 33. minucie. Warunki fizyczne wykorzystał Maciej Mysiak, który po dośrodkowaniu Kaczmarka skierował piłkę do siatki.

W drugiej części gry Arka starała się odrobić straty. Marcin Warcholak wpisał się na listę strzelców w 54. minucie. Gdynianie nie ustawali w atakach, jednak Misztal nie dał się pokonać. W 66. minucie wygrał pojedynek sam na sam z Dariuszem Formellą. Znicz dobrze bronił się i próbował grać z kontry, jednak do końca wynik nie uległ już zmianie.

Arka Gdynia – Znicz Pruszków 1:2 (0:2)