Znicz wznowił treningi

Piłka Nożna

Piłkarze Znicza Pruszków zainaugurowali przygotowania do zbliżającego się sezonu. Zespół jest już po pierwszym treningu, który przeprowadził nowy szkoleniowiec Dariusz Banasik.

Na zajęciach zameldowało się kilkunastu piłkarzy, którzy zanim wybiegli na obiekty przy ul. Bohaterów Warszawy, odbyli długie spotkanie ze szkoleniowcem. Można się tylko domyślać, co było tematem rozmów. Dariusz Banasik, który umowę ze Zniczem podpisał w minioną środę zapoznał zawodników ze swoją wizją budowy drużyny. Zapewne również uspokoił co niektórych zawodników w temacie ewentualnych roszad kadrowych. – Na razie chcę się przyjrzeć tym graczom, którzy są już w Pruszkowie. Najpierw oni dostaną szansę, a potem ocenimy czy potrzebujemy wzmocnień na jakieś pozycji – mówił szkoleniowiec zaraz po tym, jak podpisał umowę z pruszkowskim klubem.

Wiadomo jednak, że w zajęciach z drugoligowcem będzie uczestniczył wracający z wypożyczenia Daniel Kraska, który ostatnio bronił barw Płonienia Ełk. Ponadto Znicz przetestuje dwójkę młodych zawodników: obrońcę Kamila Ziemnickiego (Pilica Białobrzegi) oraz napastnika Jacka Blocha (Unia Warszawa). Sporo się mówi o tym, że w orbicie zainteresowań pruszkowskiej ekipy znalazł się również George Enow. 26-letni pomocnik z Kamerunu ostatni rok spędził w Pogoni Grodzisk Mazowiecki, a wcześniej występował w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. W klubie jednak nikt oficjalnie nie komentuje tych doniesień. Jeśli jednak nie są one wyłącznie spekulacjami, to Enow powinien pojawić się w pierwszym meczu kontrolnym Znicza, który rozegrany zostanie w najbliższy wtorek (1 lipca) z Dolcanem Ząbki.

A pierwsze spotkanie o stawkę podopieczni Dariusza Banasika zagrają 19 lipca. Na ten dzień zaplanowano rundę przedwstępną Pucharu Polski, a wyjazdowym rywalem Znicza będzie Wissa Szczuczyn. W przypadku wyeliminowania IV-ligowca, który zdobył puchar Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, kolejnym rywalem pruszkowian będzie zwycięzca meczu Odra Opole – Garbarnia Kraków. Gdyby piłkarzom Znicza udało się pokonać i tą przeszkodę, to w I rundzie pucharu czekałaby na nich Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Inaugurację II-ligowych rozgrywek natomiast zaplanowano na pierwszy weekend sierpnia. W pierwszej kolejce Znicz zagra na wyjeździe ze zwycięzcą barażowej pary Nadwiślan Góra – Sokół Ostróda. Tydzień później do Pruszkowa przyjedzie Puszcza Niepołomice.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.