Znicz wypunktował rywala

Polonia wraca do Bytomia z niczym. Znicz Pruszków w końcu odniósł zwycięstwo na własnym terenie.

Podopieczni Dariusza Banasika okazali się lepsi w starciu z Polonią i pewnie wygrali 3:0. To drugie zwycięstwo Znicza w tym sezonie, ale pierwsze na własnym boisku. Zespół z Pruszkowa dzięki wywalczeniu trzech punktów uciekł ze strefy spadkowej i teraz z dorobkiem dziewięciu punktów plasuje się na 8. miejscu w tabeli II ligi.

Jaki przebieg miało spotkanie? Pierwsze minuty upływały pod dyktando Polonii, która niepokoiła Piotra Misztala, jednak bramkarz Znicza był czujny i bronił pewnie. Po kwadransie gry do głosu doszli gospodarze. Uderzenie Machalskiego w 17. minucie obronił Michalak, a chwilę później Jędrych z woleja posłał piłkę nad bramką. Znicz prowadził grę i szukał elementu zaskoczenia. W końcu Banaszewski posłał podanie w pole karne do Kity, który był faulowany. Piłkę na „wapnie” ustawił Jędrych i w 29. minucie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Polonia chciała odrobić straty. Obronę Znicza niepokoił Michał Zieliński, ale bez efektu. Wyróżniał się Banaszewski, który w 35. minucie zdecydował się na indywidualną akcję. Zawodnik Znicza zachował się niczym artysta i precyzyjnie wykończył swoje dzieło. Banaszewski minął trzech graczy gości i przelobował bramkarza.

Pod bramką Znicza gotowało się w ostatnich dziesięciu minutach meczu. Misztal miał ręce pełne roboty, a w jednej sytuacji uratował go Mysiak, który wybił piłkę z linii bramkowej. Tak naprawdę Polonia walczyła o honorowe trafienie, gdyż wynik rozstrzygnął się już wcześniej. W 67. minucie piłkarze z Bytomia mogli już zapomnieć o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej w Pruszkowie. Z rzutu wolnego idealnie przymierzył Machalski i było 3:0.

Znicz Pruszków – Polonia Bytom 3:0 (2:0)
Jędrych 29′(k), Banaszewski 35′, Machalski 67′

Znicz: Misztal – Kucharski, Jędrych, Mysiak, Niewulis (88′ Górka) – Danilczyk, Machalski – Stryjewski (75′ Janiszewski), Banaszewski, Kaczmarek (66′ Kopciński) – Kita (82′ Wiśniewski).

Polonia: Michalak – Trznadel (42′ Krzemień), Broniewiecz, Malec, Grube (61′ Zalewski), Setlak, Mańkowski (72′ Skrzypiński), Lachowski, Michalik, Kutarba, Zieliński (57′ Pączko)