Znicz wygrywa rzutem na taśmę

Piłkarze Znicza Pruszków wygrali na wyjeździe z Radomiakiem Radom 2:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w ostatniej minucie meczu Andrzej Niewulis.

Mecz z Radomiakiem Znicz rozpoczął nieźle. Już w trzeciej minucie pruszkowianie mogli zagrozić bramce gospodarzy z rzutu wolnego, ale dobra interwencja obrońcy Radomiaka Macieja Świdzikowskiego uratowała zespół od straty gola. W 12. minucie piłkarze z Pruszkowa wychodzili z kontrą w sytuacji dwa na jeden, ale nie wykorzystali tej sytuacji. Osiem minut później swoją szansę miał Leandro, ale uderzył zbyt wysoko. Chwilę później Maksymilian Banaszewski uderzył bardzo podobnie. W 36. minucie świetną okazję Zmarnował Maciej Orłowski. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spróbował szczęścia Adrian Paluchowski, jednak strzał byłego zawodnika Legii Warszawa był niecelny.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony, piłkarze Znicza znów znaleźli się w sytuacji dwa na jeden i znów niewykorzystali jej – tym razem piłkę odebrał graczom z Pruszkowa Łukasz Białożyt. W 55. minucie w polu karnym piłkę otrzymał Adrian Paluchowski, który zdołał pokonać Michała Kulę. W 67. minucie znów próbowali pruszkowianie, ale nieskutecznie. Dziesięć minut później było już 1:1 – bramkę wyrównującą zdobywa Marcin Orłowski. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, bramkę w ostatnich sekundach zdobył Andrzej Niewulis.

Radomiak radom – Znicz Pruszków 1:2 (0:0)

Radomiak Radom: Michał Kula – Bartosz Jaroch, Grzegorz Wojdyga, Maciej Świdzikowski, Jakub Cieciura – Leandro (70’ Krzysztof Filipek), Marek Masiuda (64’ Mateusz Orzechowski), Łukasz Białożyt, Krystian Puton – Marcin Orłowski, Szymon Stanisławski (46’ Patryk Wolski).

Znicz Pruszków: Michał Bigajski – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Andrzej Niewulis, Michał Kucharski – Rafał Kosiec, Artur Januszewski, Maksymilian Banaszewski, Karol Grudniewski (79’ Daniel Nawrocki), Maciej Machalski (85’ Marcin Rackiewicz) – Adrian Paluchowski (72’ Michał Zapaśnik).

Bramki: 77’ Marcin Orłowski – 55’ Adrian Paluchowski, 90’ Andrzej Niewulis.