Znicz wygrał w Inowrocławiu

Znicz Basket Pruszków wygrał szósty mecz wyjazdowy w tym sezonie. Podopieczni Marka Zapałowskiego pokonali 80:75 KSK Noteć Inowrocław.

Koszykarze z Pruszkowa na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej zajmują 5. miejsce w tabeli I ligi. Znicz Basket na swoim koncie zapisał 45 punktów.

Przyjezdni musieli zmierzyć się z rolą faworyta. KSK Noteć w tym sezonie prezentuje się przeciętnie. Również na własnym parkiecie gra w kratkę. Pierwsze dwie kwarty wskazywały na łatwe zwycięstwo gości. Znicz Basket wykorzystywał błędy gospodarzy i wypracował sobie przewagę – 22:13. Pierwszą kwartę goście wygrali różnicą sześciu punktów. W drugiej odsłonie Znicz Basket imponował skutecznością i powiększał przewagę. Goście zdobywali punkty seriami, a gospodarze byli zagubieni. Na półmetku na tablicy widniał wynik –  45:29 dla przyjezdnych.

Trzecia kwarta wyrównana, choć Znicz Basket notował straty i niecelne rzuty. Gospodarze zaczęli skutecznie grać w obronie. Noteć wygrała trzecią kwartę i zmniejszyła dystans do rywala. Czwarta odsłona to pogoń gospodarzy. Po obu stronach brakowało dokładności, jednak Noteć szturmowała i zmniejszała straty, jednak ostatnia minuta dla Znicza Basket, który wygrał całe spotkanie 80:75.

Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Dawid Słupiński – 22.

KSK Noteć Inowrocław – Znicz Basket Pruszków 75:80 (18:24, 11:21, 25:21, 21:14)