Znicz wspiera Rafała w walce o zdrowie

Piłka Nożna

Rafał Kosiec walczy o powrót do pełnej sprawności po złamaniu kręgosłupa. W pomoc piłkarzowi zaangażowało się wiele osób. Cegiełkę dorzucili również zawodnicy Znicza Pruszków, którzy przekazali dwie koszulki z podpisami na aukcję organizowaną przed Fundację Mistrzów Sportu.

Życie Rafała zmieniło się o 180 stopni w marcu. Zawodnik warszawskiej Polonii spadł ze schodów i trafił do szpitala. Stwierdzono, że Kosiec ma złamany kręgosłup i skazywano go na wózek inwalidzki. Przeszedł operację, po której przeżywał prawdziwy dramat. Ogromny strach, myśli samobójcze i ból. Po miesiącu opuścił szpital i uczył się chodzić od początku, jednak na efekty trzeba było czekać kilka miesięcy.

Obecnie 29-letni Kosiec porusza się samodzielnie, jednak do pełnej sprawności nadal daleko. Ma wiele problemów zdrowotnych, które nie pozwalają mu normalnie funkcjonować i powodują ból. Rafał podejmuje walkę, jednak rehabilitacja i leki sporo kosztują.

W tym wszystkim piłkarz nie pozostał sam. Pomóc stara mu się wiele osób ze świata sportu. Organizowane są liczne wydarzenia i aukcje. O Rafale pamiętają również piłkarze Znicza Pruszków, którzy przekazali na aukcję dwie koszulki z podpisami całej drużyny. Każdy gest jest ważny, gdyż daje nadzieję i pokazuje, że są ludzie gotowi nieść pomoc. Żółto-czerwoni pokazali ogromne serce wspierając akcję.

Rafał Kosiec grał w Zniczu Pruszków w sezonie 2013/2014.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.