Znicz walczył do końca

Piłka Nożna

Ekipa Dariusza Banasika zmierzyła się na wyjeździe z Rozwojem Katowice, czyli zespołem, który poważnie myśli o awansie do I ligi. Znicz nie ułatwił rywalom zadania i walczył do samego końca, co przyniosło efekt.

Pierwsza połowa to obraz wyłaniającego się chaosu i związanego z tym problemu konstruktywnego zakończenia akcji. Piłkarze Znicza atakowali, szukali swojej szansy, ale nie mieli pomysłu jak zaskoczyć miejscową defensywę. Katowiczanom zależało na trzech punktach i z każdą minutą odczuwali presję uciekającego czasu. Gospodarze atakowali, ale większego zagrożenia nie stwarzali.

 

Początek drugiej odsłony gry był szybki. Rozwój szukał swojej szansy, dużą aktywnością imponował Tomasz Wróbel, który w 66.minucie starał się zaskoczyć Oliwera Wienczatka, ale golkiper Znicza spisał się wzorowo. Stopniowo z gospodarzy uchodziło powietrze, co starali się wykorzystać przyjezdni. Drużyna z Pruszkowa nie potrafiła zdobyć bramki, a uciekający czas sprawił, że Rozwój postanowił rzucić wszystkie siły do przodu. Grający o awans gospodarze przyparli gości do muru i w końcu udało im się znaleźć drogę do siatki. Wienczatka w 87. minucie pokonał Sebastian Gielza. Na trybunach radość i nadzieja, że do I ligi już krok. Ale po chwili zaległa już cisza. Po indywidualnej akcji wyrównał Maciej Górski. Znicz miał jeszcze zakusy na jednego gola, ale po strzale Tomczyka z rzutu wolnego piłka przeszła obok słupka.

 

Znicz nie wygrał od siedmiu spotkań, ale warto podkreślić, że zanotował drugi remis z rzędu i po raz kolejny z ekipą, która walczy o awans. Ekipa z Pruszkowa podniosła się po stracie bramki, a nawet miała szansę na pełną pulę. W spotkaniu z Rozwojem podopieczni trenera Banasika pokazali, że warto grać do samego końca. Znicz w ostatniej kolejce II ligi zmierzy się na własnym stadionie z Kotwicą Kołobrzeg.

 

Rozwój Katowice – Znicz Pruszków 1:1 (0:0)

Gielza 87′ – Górski 90′

 

Rozwój: Soliński – Mielnik, Kopczyk, Gałecki, Winiarczyk (85’Żak), Bella (82’Gacki), Kapias (55’Gielza), Tkocz, Kun, Wróbel, Kozłowski (60’Azikiewicz).

Znicz: Wienczatek – Kucharski, Jędrych, Biedrzycki (46’Rackiewicz), Pielak, Tomczyk, Januszewski, Banaszewski (88’Imiołek), Muszyński (71’Zieliński), Grudniewski (76’Kopciński), Górski.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.