Znicz uległ Legii

Znicz Basket Pruszków fenomenalnie rozpoczął spotkanie z warszawską Legią. Jednak jak mówi powiedzenie: nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy. Stołeczni koszykarze po szalonej końcówce pokonali pruszkowską ekipę 76:70.

Podopieczni Marka Zapałowskiego ponieśli ósmą porażkę w sezonie, a siódmą na obcym terenie. Początek rywalizacji z Legią dawał nadzieję na zwycięstwo. Gospodarze mieli problemy z celnością oraz notowali straty. Z kolei przyjezdni trafiali niemalże wszystkie rzuty. Zdobytymi „trójkami” pochwalić się mogli Janiak i Czosnowski. Legia przegrywała 7:12, jednak wyrównała stan rywalizacji – po 12. Z czasem dominował już tylko Znicz, który pierwszą kwartę zakończył prowadzeniem 24:18.

Legioniści próbowali odrabiać straty, jednak razili nieskutecznością. Kolejne próby rzutów za trzy okazywały się niecelne. Koszykarze z Pruszkowa również mieli słabsze momenty, jednak mimo to zwiększyli przewagę. Na półmetku rywalizacji prowadzili 44:29.

W trzeciej kwarcie Legia ruszyła do odrabiania strat, jednak gospodarze nie mogli złapać odpowiedniego rytmu. Co prawa zmniejszyli nieco straty do Znicza – 40:49. Janiak i Przyborowski zdobywali kolejne punkty, co pozwalało przyjezdnym kontrolować przebieg gry. Na początku ostatniej odsłony Znicz konsekwentnie zdobywał punkty i prowadził – 63:52. Jednak później przyjezdni stanęli. Legia zdobyła jedenaście punktów z rzędu i był remis – po 66. Dwa punkty Słupińskiego – 68:66, a później na parkiecie rządzili już tylko zawodnicy ze stolicy. Koszykarze z Pruszkowa popełniali błędy, co skrzętnie wykorzystała Legia. Znicz Basket przegrał 70:76.

Najwięcej punktów dla ekipy z Pruszkowa zdobyli Kamil Czosnowski i Patryk Przyborowski – po 15.

Legia Warszawa –  Znicz Basket Pruszków 76:70 (18:24, 11:20, 23:15, 24:11)