Znicz roztopił Stal

Siódme wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie zapisali na swoim koncie piłkarze Znicza Pruszków. W spotkaniu 27. kolejki II ligi żółto-czerwoni pokonali 3:1 drużynę Stali Stalowa Wola.

Podopieczni Dariusza Banasika idealnie rozpoczęli mecz. Maciej Machalski już w 7. minucie szukał szczęścia, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Chciałoby się rzec, co się odwlecze to nie uciecze. W 10. minucie Machalski znalazł już drogę do siatki wykorzystując zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Goście nie zamierzali cofnąć się do defensywy. Parli do przodu, a po jednej z akcji piłkę z linii bramkowej wybił Kachniarz. W końcu do głosu doszła Stal. Grę gospodarzy starał się rozruszać Płonka, Piotra Misztala niepokoił również Bartkiewicz. Brakowało efektu bramkowego.

W drugiej połowie Stal wróciła do gry. Wysiłki Płonki zostały wynagrodzone i spotkanie rozpoczęło się od początku. Jeden punkt nie zadowalał piłkarzy Znicza, którzy natychmiast ruszyli do przodu. Zakusy na bramkę miał Banaszewski, swoich sił próbował Aleksander Jagiełło. W końcu były gracz Legii Warszawa i Lechii Gdańsk wpisał się na listę strzelców. Dla Jagiełły było to premierowe trafienie w barwach pruszkowskiej drużyny.

Końcówka należała do Znicza. Najpierw Jagiełło wyprowadził gości na prowadzenie, a w 89. minucie wygraną żółto-czerwonych przypieczętował Patryk Kubicki.

Znicz z dorobkiem 48 punktów jest wiceliderem II ligi.

Stal Stalowa Wola – Znicz Pruszków 1:3 (0:1)
Płonka 51′ – Machalski 10′, Jagiełło 79′, Kubicki 89′

Stal: Wietecha – Kantor, Bartkiewicz, Bogacz, Kołodziej (68′ Wawrzyński) – Oziębała, Kachniarz, Stelmach, Giel (82′ Mażysz), Bartosiak – Płonka.

Znicz: Misztal – Rackiewicz, Jędrych, Mysiak, Kucharski – Kaczmarek, Bartoszewicz, Machalski (65′ Kita), Banaszewski (81′ Górka), Jagiełło (87′ Włodarczyk) – Chałas (82′ Kubicki).