Znicz rozbity w Legionowie

Legionovia Legionowo była bezwzględna w rywalizacji ze Zniczem Pruszków. W derbach Mazowsza zespół Dariusza Banasika przegrał 0:4.

Sezon w II lidze na ostatniej prostej. Znicz jest jednym z faworytów do awansu, jednak w 31. kolejce zaliczył potknięcie. Żółto-czerwoni przegrali drugie spotkanie w rundzie wiosennej i zarazem drugie w tym sezonie w meczach wyjazdowych. Porażka sprawiła, że Znicz spadł w tabeli z pozycji wicelidera na trzecie miejsce.

Do Legionowa Znicz jechał jako faworyt. Nie mogło być inaczej skoro zespół z Pruszkowa zajmował pozycję wicelidera, a Legionovia okupuje 10. miejsce w ligowej stawce. Jednak drużyna z Legionowa w tym sezonie pokazała, że na własnym terenie czuje się pewnie. Potwierdziło się to w starciu ze Zniczem. Już w pierwszej połowie było „pozamiatane”. Bracia Wolsztyńscy znaleźli sposób na defensywę gości trzykrotnie.

Obraz meczu mógł wyglądać inaczej, bo to Znicz lepiej wszedł w spotkanie. Sygnał do ataku dał Machalski, ale między słupkami dobrze sprawował się Smołuch. Blisko szczęścia był Mysiak, który uderzał głową po dośrodkowaniu z rożnego Kaczmarka. Jednak w 33. minucie na prowadzenie Legionovię wyprowadził Rafał Wolsztyński. Kilka minut później do bramki Misztala trafił jego brata – Łukasz. W 45. minucie było już 3:0. Na listę strzelców ponownie wpisał się Rafał Wolsztyński. Dzieła dokończył Kamil Wiktorski, który w 66. minucie ustalił wynik meczu. Znicz był bezradny. Walka o awans będzie emocjonująca do ostatniego ligowego starcia.

Legionovia Legionowo – Znicz Pruszków 0:4 (0:3)
Rafał Wolsztyński 33′, 45′, Łukasz Wolsztyński 41′, Wiktorski 66′

Legionovia: Smołuch – Goliński, Wiktorski, Bajat, Michalak (80′ Miś) – Garyga (70′ Wójcik), Milewski, Wieczorek, Wolsztyński (71′ Kalinowski), Tylec – Wolsztyński (73′ Jankowski).

Znicz: Misztal – Rackiewicz, Jędrych, Mysiak, Kucharski – Kaczmarek (67′ Stryjewski), Machalski (53′ Kopciński), Górka, Banaszewski (46′ Janiszewski), Jagiełło – Chałas (46′ Kita).