Znicz rozbił Siarkę

Piłkarze Znicza Pruszków w środę rozbili u siebie Siarkę Tarnobrzeg 4:0. Pruszkowianie są jednak wciąż bliżej strefy spadkowej niż tej zapewniającej awans.

Podopieczni Roberta Kochańskiego są niezwykle chimerycznym zespołem – tracą punkty z dużo niżej notowanymi zespołami, a wygrywają z ekipami z czołówki. Po pięciu meczach bez zwycięstwa Znicz w końcu wygrywa i to w jakim stylu, z jakim rywalem.

Już początek spotkania z zajmującą drugie miejsce Siarką zapowiadał, że Znicz będzie stroną dominującą w tym meczu. W 1. minucie Maksymilian Banaszewski dograł do Rafała Kośca, a ten minimalnie chybił. Kosiec chwilę później strzelał ponownie, próbował dobić Maciej Machalski, ale nie trafił w piłkę. W siódmej minucie pierwszy starzał oddali goście, na posterunku jednak był Michał Bigajski. Po chwili było znów groźnie pod bramką Siarki – Karol Grudniewski strzelał, ale golkiper z Tarnobrzega wyłapał. W 11. minucie po zamieszaniu piłkę z linii bramkowej wybił Kosiec. Po tej akcji gra przeniosła się na środek pola. Następna groźną akcję przeprowadzili gospodarze dopiero w 27. minucie – strzał Artura Januszewskiego o centymetry minął bramkę. Dziesięć minut później swoją okazję zmarnował Arkadiusz Jędrych. W 38. minucie na bramkę strzelał Banaszewski, bramkarz odbił piłkę w bok, tam dopadł do niej Grudniewski i umieścił ją w bramce. Tuż przed przerwą swoją okazję miał Adrian Paluchowski, jednak przegrał pojedynek z bramkarzem Siarki.

W drugiej części spotkania Znicz wciąż przeważał. Już pięć minut po wznowieniu gry w dogodnej okazji znalazł się Januszewski, ale jego strzał obronił Artur Melon. W 58. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Grudniewski, ale nie dał rady pokonać bramkarza Siarki. W 65. minucie było 2:0 – piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wpakował Bartłomiej Makowski. Chwilę później powinno być 2:1, ale Bigajski obronił strzał z rzutu karnego. W 70. minucie Machalski trafił w poprzeczkę. Dziewięć minut później na 3:0 podwyższył Marcin Bochenek. Wynik spotkania ustalił Adrian Paluchowski strzałem oddanym w ostatniej minucie meczu.

Znicz Pruszków – Siarka Tarnobrzeg 4:0 (1:0)

Znicz Pruszków: Michał Bigajski – Marcin Bochenek, Andrzej Niewulis, Arkadiusz Jędrych, Michał Kucharski – Artur Januszewski (74’ Sebastian Olczak), Rafał Kosiec, Maksymilian Banaszewski (89’ Daniel Nawrocki), Karol Grudniewski (74’ Bartosz Niksiński), Maciej Machalski (87’ Marcin Rackiewicz) – Adrian Paluchowski.

Siarka Tarnobrzeg: Artur Melon – Robert Tunkiewicz, Bartłomiej Makowski, Łukasz Nadolski, Tomasz Persona – Łukasz Popiela (57’ Tomasz Ciećko), Michał Chrabąszcz, Marcin Figiel, Daniel Koczon (72’ Jan Kowalski), Damian Buras (78’ Patryk Szewc) – Jakub Wróbel (57’ Maciej Termanowski).

Bramki: 38’ Karol Grudniewski, 65’ Bartłomiej Makowski (sam.), 79’ Marcin Bochenek, 90’ Adrian Paluchowski.