Znicz przegrywa u siebie

Trzeci mecz w nowym sezonie II ligi, a dopiero pierwszy na własnym terenie. Piłkarze Znicza Pruszków rozczarowali fanów i polegli na stadionie przy ul. Bohaterów Warszawy.

Stal Mielec nie czekała na rozwój wypadków i od początku ruszyła do ataku. Jednak z każdą upływającą minutą Znicz wyglądał coraz lepiej, ale piłkarzom brakowało precyzji. Aktywny był Przemysław Kita, który tworzył kolejne sytuacje bramkowe. Pod koniec pierwszej części gry serca fanów Znicza zadrżały tak jak i poprzeczka bramki Piotra Misztala. Z rzutu wolnego strzelał Krystian Getinger, któremu zabrakło kilku centymetrów do szczęścia.

Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla gości. W 49. minucie arbiter podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Sebastian Łętocha. Stal poczuła krew i ruszyła do przodu, aby zwiększyć przewagę. Z kolei Znicz chciał za wszelką ceną wyrównać. Swoich sił próbował Maksymilian Banaszewski, ale bezbłędny między słupkami był Tomasz Libera. Opłacało się grać do końca. W 89. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Maciej Machalski, a Andrzej Niewulis skierował piłkę do siatki. Stal również grała do końca. Na 2:1 wynik spotkania ustalił Tomasz Prejs.

Znicz Pruszków – Stal Mielec 1:2 (0:0)
Niewulis 89′ – Łętocha 49′(k), Prejs 90′

Znicz: Misztal – Kucharski (74′ Rackiewicz), Jędrych, Mysiak, Kubicki – Niewulis, Danilczyk (61′ Górka) – Stryjewski (88′ Janiszewski), Banaszewski (70′ Wiśniewski), Machalski – Kita

Stal: Libera – Sulewski, Zalepa, Bierzało, Getinger – Żegleń (65′ Prejs), Żubrowski (89′ Ślęzak), Duda, Nowak, Prokić (90′ Bożek) – Łętocha (69′ Cholewiak)