Znicz pokusi się o niespodziankę?

Piłka Nożna

Piłkarze Znicza Pruszków staną przed historyczną szansą wywalczenia awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski. Aby jednak tak się stało, podopieczni trenera Dariusza Banasika muszą dziś pokonać wyżej notowane Zagłębie Lubin.

Początek spotkania, które rozegrane zostanie na stadionie przy ul. Bohaterów Warszawy, zaplanowano na godz. 17.45. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport Extra, jednak absolutnie nie zwalnia to kibiców Znicza od tego, aby zasiąść na trybunach.

Jak zaprezentuje się Znicz? Na pewno tak, jak we wcześniejszych potyczkach pucharowych, czyli ambitnie. Pruszkowianie przez rozgrywki idą jak burza i zdążyli już odprawić z kwitkiem cztery ekipy. O ile wyeliminowanie Wissy Szczuczyn nakazywała czysta przyzwoitość, tak wyjazdowe triumfy w Opolu czy Rzeszowie to wyniki godne pochwały. Kto wie czy jednak najcenniejszym nie było wyeliminowanie w I rundzie rozgrywek Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Dlaczego akurat tego zespołu? Bo Adrian Paluchowski i spółka, to obecnie lider pierwszoligowego frontu, a dzisiejszy przeciwnik Znicza – Zagłębie Lubin – plasuje się na drugim miejscu.

Jest więc nadzieja, że gospodarze pokuszą się o niespodziankę, a na pewno powinni być równorzędnym przeciwnikiem dla byłych mistrzów Polski.

W rozgrywkach Pucharu Polski Zagłębie do tej pory wyeliminowało jedynie Energetyka ROW Rybnik, jednak rezultat 4:0 to jedno z najwyższych zwycięstw odniesionych w trakcie tegorocznej edycji rozgrywek.

Siłą napędową „Miedziowych” jest pomocnik Aleksander Kwiek, ale defensorzy Znicza będą musieli uważać także na groźny duet napastników Michal Papadopulos – Arkadiusz Woźniak. Zresztą w każdej z formacji Zagłębie posiada doświadczonych piłkarzy, głównie z przeszłością w Ekstraklasie.

W przypadku, gdyby podopiecznym Dariusza Banasika udało się dziś wyeliminować lubinian w 1/4 finału PP Znicz zmierzyłby się ze zwycięzcą pary Lech Poznań – Jagiellonia Białystok.

Bilety na spotkanie będzie można nabyć w sekretariacie klubu (w godz. 10.30 – 12.00) oraz w kasach na stadionie, które otwarte zostaną już od godz. 15.30. Ceny wejściówek wynoszą: 20 zł i 10 zł (ulgowy).

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.