Znicz podzielił się punktami

Podopiecznym Dariusza Banasika nie udało się wygrać z drużyną Stali Stalowa Wola, choć goście mecz kończyli w dziesiątkę.

Spotkanie na pruszkowskim stadionie rozpoczęło się od… awarii oświetlenia. Piłkarze na murawie pojawili się więc z 15-minutowym opóźnieniem. Tuż po pierwszym gwizdku atak na bramkę Wietechy przypuścili pruszkowianie. Już po kilku chwilach Górski miał znakomitą okazję by otworzyć listę strzelców, ale ostatecznie piłka minęła bramkę. Czego nie wykorzystał Górski, chwilę później poprawił Niewulis, który pokonał Wietechę. Sędzia bramki jednak nie uznał. Po tej sytuacji pruszkowianie jeszcze kilka razy próbowali pokonać golkipera ze Stalowej Woli, ale bez skutku. Zawodnicy Stali po ospałym początku spotkania, w końcu się przebudzili i na połowie Znicza zaczęło się robić gorąco. Niewiele brakowało, a Płonka umieściłby futbolówkę w bramce Bigajskiego. Ostatecznie to jednak Znicz do szatni schodził z jednobramkową przewagą. W 33. minucie Michał Górski strzelił gola.

W drugiej połowie szybko zaczął Znicz. Niewiele brakowało, by Żurek podwyższył wynik na 2:0. Piłka jednak poszybowała nad bramką gości. Następnie gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. W 64. minucie w polu karnym Znicza świetnie odnalazł się Płonka. Po mocnym strzale głową nie dał szans Bigajskiemu i tym samym doprowadził do remisu. Zaledwie trzy minuty później Znicz miał szansę ponownie wyjść na prowadzenie, ale piłka o centymetry minęła bramkę Stali. Od 73. minuty podopieczni Jaromira Wieprzęcia musieli grać w dziesiątkę – czerwoną kartką został ukarany Kachniarz. Nie wykorzystali tego pruszkowianie, którzy do końca spotkania nie byli w stanie wypracować sobie okazji do zdobycia gola.

Znicz Pruszków 1:1 (1:0) Stal Stalowa Wola
Znicz Pruszków: Bigajski – Kucharski, Jędrych, Rackiewicz(78. Dobosz), Gurzęda – Tomczyk, Niewulis, Żurek(67. Kopciński), Nawrocki, Kraska(70. Banaszewski) – Górski

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Kowalski, Kachniarz, Bartkiewicz, Jakubowski – Mikołajczak(59. Kovacević), Stelmach, Kantor, Bogacz – Płonka(75. Kałat), Sekulski

Bramki: 33. Górski (Znicz Pruszków) – 64. Płonka (Stal Stalowa Wola)