Znicz podbił Wejherowo

Piłkarze pruszkowskiego Znicza odnieśli piąte zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Dariusza Banasika na wyjeździe pokonali Gryfa Wejherowo 2:0.

Znicz jechał do Wejherowa po trzy punkty. Nie mogło być inaczej skoro Gryf znajdował się w strefie spadkowej, a ekipa z Pruszkowa czekała na zwycięstwo od trzech spotkań. Lepszej okazji do przełamania fatalnej passy być nie mogło.

Ekipa z Pruszkowa wykorzystała swoją szansę. W pierwszej połowie aktywny był Patryk Kubicki. Napastnik Znicza próbował swoich sił w 12. minucie, jednak na posterunku był Ferra. Kilka minut później Kubicki świetnie odnalazł się w polu karnym Gryfa, ale trafił w słupek. W końcówce swojej szansy szukali gospodarze. Strzał Wickiego minął bramkę Piotra Misztala.

W 53. minucie spotkania Gryf znalazł się w trudniej sytuacji. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał Przemysław Szur i musiał opuścić boisko. Gospodarze grali w osłabieniu, a Znicz ruszył do ataku. Bramkarz Gryfa miał ręce pełne roboty. Goście raz po raz szturmowali jego bramkę, ale nie potrafili znaleźć drogi do siatki. W 68. minucie wejście smoka mógł mieć Przemysław Kita, jednak jego strzał powędrował w trybuny. Chwilę później wybuchła radość na ławce Znicza. Znakomicie z prawej strony dośrodkował Kopciński, a swój wzrost wykorzystał Mysiak. Było 1:0, ale goście chcieli być pewni swego. Kontynuowali swoje ataki, co ponownie przyniosło efekt. W 77. minucie świetna akcja Kity, który uporał się z defensywą Gryfa i dograł do Kopcińskiego, a ten dopełnił formalności.

Po raz kolejny Znicz udowodnił, że w tym sezonie lepiej czuje się w meczach wyjazdowych. Ekipa z Pruszkowa wygrała trzecie spotkanie na terenie rywala. Po 13. kolejkach Znicz zajmuje 7. pozycję w tabeli II ligi i traci do lidera z Mielca osiem punktów.

Gryf Wejherowo – Znicz Pruszków 0:2 (0:0)
Mysiak 71’, Kopciński 77’

Gryf : Ferra  Kowalski (78′ Wicon), Kostuch, Szur 53cz., Skwiercz,  Rzepa (85′ Giec), Kołc (81′ Szymański), Osłowski, Klimczak, Sosnowski, Wicki (60′ Czoska)
Znicz: Misztal  Niewulis, Jędrych, Mysiak, Kucharski  Górka, Machalski (67′ Kita), Banaszewski,  Rackiewicz (78′ Płaneta), Kopciński (90′ Dobosz)  Kubicki