Znicz ograł Concordię

Po zeszłotygodniowej porażce na terenie prowadzącej w tabeli Pogoni Siedlce (0:1), piłkarze Znicza Pruszków nieco poprawili humory swoim kibicom wygrywając w piątek 2 maja z Concordią Elbląg 2:0.

Przed meczem żółto-czerwoni byli stawiani w roli zdecydowanych faworytów rywalizacji z elblążanami, którzy będą się w tym sezonie prawdopodobnie bronić przed spadkiem do niższej ligi. Mimo to trener Znicza Robert Kochański podkreślał, że piątkowi rywale potrafią być nieobliczalni i groźni dla każdego zespołu, m.in. właśnie dlatego, że grają „o życie”.

Boisko szybko zweryfikowało jednak te słowa. Od początku przewagę sytuacyjną zyskali pruszkowianie , choć pierwszą konstruktywną akcję stworzyła Concordia. W 17. minucie . Na bramkę strzeżoną przez Michała Bigajskiego, uderzył Patryk Burzyński, ale żadnych problemów ze złapaniem piłki nie miał bramkarz Znicza. 24. minucie groźnie odpowiedział Znicz. Sebastian Olczak zagrał do Marcina Rackiewicza, pomocnoik żółto-czerwonych podał na 15. metr do Maksymiliana Banaszewskiego, ale strzał pomocnika Znicza minął bramkę Przemysława Matłoka.

Pięć minut później nie zabrakło jednak Rackiewiczowi, który dopadł do piłki dośrodkowanej przez Rafała Kośca i strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie Zniczowi.

Druga połowa toczyła się pod dyktando podopiecznych Roberta Kochańskiego, ale przewagę udało się udokumentować bramką dopiero w 74. minucie na bramkę elblążan uderzył Sebastian Olczak, bramkarz wypuścił piłkę przed siebie, a tę wpakował do siatki Adrian Paluchowski i ustalił wynik spotkania.

Znicz Pruszków: Michał Bigajski – Marcin Bochenek, Igor Biedrzycki, Andrzej Niewulis, Michał Kucharski – Sebastian Olczak, Rafał Kosiec, Maksymilian Banaszewski (’76 Karol Grudniewski), Maciej Machalski (’67 Michał Zapaśnik), Marcin Rackiewicz (’85 Kamil Tomas) – Adrian Paluchowski.

Concordia Elbląg: Przemysław Matłoka – Nakatani Kiyoshi, Adolfo Lopez, Bartosz Broniarek, Carlos Munoz – Patryk Burzyński, Patryk Galeniewski (’80 Adrian Jastrzębski), Shotarookada, Juan Manuel Gonzalez Perez (’46 Jean Claude Essomba Ondoua), Tomoki Fujikawa – Alfredo Zapata