Znicz odprawił Wisłę

Piłkarze pruszkowskiego Znicza pokonali Wisłę Puławy 1:0 w 21. kolejce II ligi piłkarskiej. To dziesiąta wygrana żółto-czerwonych w tym sezonie.

Znicz ma patent na Wisłę Puławy. Jesienią podopieczni Dariusza Banasika triumfowali na wyjeździe 3:1. U siebie Znicz zdobył kolejne trzy punkty, które przybliżyły zespół do czołówki. Drużyna z Pruszkowa ma na koncie 36 punktów i do lidera, Stali Mielec, traci osiem punktów. Jednak tylko cztery do wicelidera z Puław.

Żółto-czerwoni wyszli na prowadzenie w 15. minucie. Faulowany w polu karnym był Maksymilian Banaszewski. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Arkadiusz Jędrych i pewnym strzałem pokonał Patryka Sobczaka. Aktywny był Tomasz Chałas, który próbował znaleźć drogę do bramki. W 41. minucie serce szybciej zabiło kibicom Znicza. Po strzale Słotwińskiego piłka trafiła w słupek.

Początek drugiej części gry dla Znicza. Dużo pracy miał Sobczak, który bronił strzały Chałasa i Jędrycha. Wisła również stwarzała okazje. W końcówce Misztal znakomicie zachował się od strzale Szczotki.

Znicz Pruszków –  Wisła Puławy 1:0 (1:0)
Jędrych 15′(k)

Znicz: Misztal – Rackiewicz, Jędrych, Mysiak, Włodarczyk – Niewulis, Machalski (60′ Bartoszewicz), Banaszewski (78′ Stryjewski), Kaczmarek, Kubicki (83′ Górka) – Chałas (67′ Kopciński)
Wisła: Sobczak – Łytwyniuk, Głaz (68′ Sedlewski), Pielach, Kanarek – Lisiecki (46′ Gusočenko), Maksymiuk, Szczotka, Słotwiński (58′ Olszak), Tetych (68′ Kalita) – Nowak.