Znicz nie dał rady Motorowi

Piłka Nożna

Nie udał się wyjazd do Lublina piłkarzom Znicza Pruszków. Mimo że przed spotkaniem 33. kolejki II ligi w grupie wschodniej podopieczni Roberta Kochańskiego uchodzili za faworytów potyczki z Motorem, to ostatecznie przegrali 1:2.

Katem pruszkowian okazał się Maciej Tataj, który strzelił dla Motoru obie bramki. Trafienie Adriana Paluchowskiego dla żółto-czeronych okazało się jedynie honorowym. Niedzelny mecz od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. Dwukrotnie na bramkę Znicza strzelał Tataj, ale obie próby były niecelne. W 4. minucie pruszkowianie odpowiedzieli za sprawą Macieja Machalskiego, ale strzał pomocnika wybronił bramkarz Motoru Przemysław Frąckowiak. Sześć minut później z linii pola karnego na pruszkowską bramkę uderzył Damian Kądzior, przeniósł jednak piłkę wysoko nad bramką. W 18. minucie ponownie próbował Tataj, ale również niecelnie. Dziesięć minut później gospodarze byli bliscy objęcia prowadzenia, lecz piłka po strzale Damiana Kądzior wylądowała na poprzeczce, a dobitka Rafała Króla była chybiona. Motor dopiął swego w 36. minucie – Kądzior zagrał do Macieja Tataja, który pokonał Michała Bigajskiego. Znicz mógł wyrównać jeszcze przed zejściem na przerwę, ale precyzyjny strzał Rafała Kośca w samo okienko wybronił Frąckowiak.

Od początku drugiej odsłony Znicz podkręcił tempo i co i rusz atakował bramkę gospodarzy. Przyniosło to upragnionego gola w 60. minucie, gdy sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Adrian Paluchowski. Wydawało się, że Znicz pójdzie za ciosem i wpakuje Motorowi zwycięską bramkę. Dwukrotnie groźnie strzelał Paluchowski, bliski szczęścia był także Machalski. Rezultat na tablicy wyników nie ulegał zmianie. Aż do 80. minuty, gdy dość niespodziewanie drugą, jak się później okazało, zwycięską dla Motoru zdobył Tataj.

Motor Lublin: Przemysław Frąckowiak – Mateusz Pawłowicz, Arkadiusz Lewiński, Dawid Ptaszyński, Rafał Król – Damian Jaroń, Patryk Koziara (’87 Marius Stanaitis), Damian Kądzior, Konrad Wrzesiński (’90 Damian Kamola), Ihor Mihalevskyy (’77 Konrad Gąsiorowski) – Maciej Tataj.

Ławka rezerwowych: Paweł Lipiec, Piotr Karwan, Marius Stanaitis, Maciej Zieliński, Aleksander Komor, Konrad Gąsiorowski, Damian Kamola

Znicz Pruszków: Michał Bigajski – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki (’85 Mateusz Muszyński), Michał Kucharski – Rafał Kosiec, Sebastian Olczak (’46 Michał Zapaśnik), Maksymilian Banaszewski (’84 Daniel Nawrocki), Maciej Machalski, Marcin Rackiewicz (’75 Karol Grudniewski) – Adrian Paluchowski.

Ławka rezerwowych: Oliwer Wienczatek, Kamil Tomas, Daniel Nawrocki, Karol Grudniewski, Michał Zapaśnik, Michał Jaczewski, Mateusz Muszyński.