Znicz lepszy w derbach

Piłka Nożna

W ostatniej kolejce IV ligi doszło do starcia drużyn z regionu. KS Raszyn podejmował Znicz II Pruszków.

Przed 34. kolejką gospodarze byli wyżej w tabeli, jednak w przypadku porażki sytuacja mogła ulec zmianie. Znicz II powalczył o trzy punkty i okazał się na tyle skuteczny, że pewnie wygrał w derbach. Raszyn był bezradny.

 

Już w pierwszej połowie spotkania zespół z Pruszkowa zarysował swoją przewagę. W 20. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Patryk Kubicki. Znicz II konsekwentnie prowadził grę, a gospodarze starali się grać z kontry. W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Bartosz Żurek, a tuż przed końcowym gwizdkiem wynik spotkania ustalił Damian Skirski.

 

Tym samym Znicz II Pruszków przeskoczył w tabeli KS Raszyn. Obie ekipy nie należały w tym sezonie do czołówki IV ligi. Znicz II zakończył rozgrywki na 14. pozycji w tabeli z dorobkiem 41 punktów, z kolei Raszyn zdobył dwa punkty mniej i uplasował się na 15. miejscu. Ekipa z Pruszkowa często remisowała, bo aż jedenaście razy. Znicz II goryczy porażki zasmakował trzynaście razy, a z wygranej cieszył się dziesięć razy. Raszyn przegrał aż połowę z 34 spotkań, zanotował jedenaście zwycięstw i sześć remisów.

 

KS Raszyn – Znicz II Pruszków 0:3 (0:1)

Kubicki 20′, Żurek 56′, Skirski 90′

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.