Znicz lepszy od wicelidera

Czwarta wygrana w sezonie Znicza Pruszków. Na własnym stadionie żółto-czerwoni pokonali Radomiaka Radom 3:1.

Przed spotkaniem Znicz okupował dolne rejony tabeli, a goście zajmowali pozycję wicelidera tabeli i nie mieli na swoim koncie porażki w bieżących rozgrywkach. Co istotne, gospodarze przyzwyczaili, że w tym sezonie u siebie wygrywają albo przegrywają.

Spotkanie lepiej zaczęło się dla Znicza. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Faliszewski i w szeregi gospodarzy zawitała radości. Żółto-czerwoni grali uskrzydleni, ale Radomiak naciskał i w końcu wyrównał. W 45. minucie Leandro trafił do siatki Piotra Misztala.

Druga część gry obfitowała w emocje. Przełomowym momentem spotkania była czerwona kartka dla bramkarza gości Filipa Adamczyka, który zagrał piłkę ręką poza polem karnym. Rzut wolny dla Znicza. Do piłki podszedł Maciej Machalski i skierował ją do siatki. W końcówce zwycięstwo Znicza przypieczętował Mateusz Stryjewski.

Zespół z Pruszkowa zajmuje 9. miejsce w tabeli II ligi z dorobkiem 14 punktów.

Znicz Pruszków – Radomiak Radom 3:1 (1:1)